شرکت «بی ام سی» طی یک معامله 6.9 میلیارد دلاری خصوصی می‌شود

همکاران سیستم- شرکت بی ام سی سافت ویر (BMC Software) که یکی از چهار عرضه کننده بزرگ نرم افزارهای مدیریت سیستم‌های آی تی در جهان است، قرار است طی یک معامله 6.9 میلیارد دلاری خصوصی شود.

به گزارش وب سایت itworld، کنسرسیومی متشکل از دو شرکت بین کاپیتال (Bain Capital) و گلدن گیت کاپیتال (Golden Capital) قرار است با پرداخت 6.9 میلیارد دلار به سهامداران بی ام سی، این شرکت را از آن خود کنند. شایعه خرید بی ام سی از مدت‌ها پیش بر سر زبان‌ها افتاده بود تا اینکه این شرکت روز دوشنبه به صورت رسمی این خبر را تایید کرد.

بر اساس این گزارش، بی ام سی موافقت خود را با این معامله اعلام کرده است اما این به معنای قطعی شدن این معامله نیست. بی ام سی 30 روز مهلت دارد پیشنهاد دیگر خریداران احتمالی و شرکت های طرف سوم را بررسی کند و در نهایت واگذاری این شرکت منوط به موافقت سهامداران آن است.

بی ام سی یکی از چهار عرضه کننده مهم نرم افزارهای مدیریت سیستم‌های آی تی شناخته می‌شود که در این حوزه صاحب طیف وسیعی از محصولات مختلف است. سه شرکت مطرح دیگر در این حوزه آی بی ام، اچ پی و سی اِی تکنولوژی هستند. این شرکت آمریکایی به‌ویژه در زمینه طراحی و عرضه نرم افزارهای مدیریت خدمات کسب و کار (BSM) تخصص دارد. بی ام اسی در سال های اخیر تلاش کرده است در بازار سیستم‌های پردازش ابری نیز جای پای محکمی برای خود بیابد.

در روز انتشار خبر خرید بی ام سی، هر سهم این شرکت به مبلغ 45.50 دلار داد و ستد شد که این رقم 0.08 دلار بیشتر از قیمت نهایی روز جمعه بود. شرکت‌های سرمایه گذاری بین کاپیتال و گلدن مبلغ 46.25 دلار را برای هر خرید سهام این شرکت پیشنهاد کرده‌اند.