شرکت باکس هم به فکر رقابت با آفیس مایکروسافت افتاد

شرکت باکس هم به فکر رقابت با آفیس مایکروسافت افتاد

همکاران سیستم- شرکت باکس که خدمات پردازش ابری دراپ باکس را عرضه می‌‏کند، قصد دارد خدمات ایجاد فایل‏‌های متنی شبیه آفیس ۳۶۵ و گوگل داک را هم به محصولات خود بیفزاید.
به گزارش وب‏‌سایت citeworld، شرکت باکس اعلام کرده است نسخه آزمایشی خدمات باکس نوت (Box Notes) خود را راه‌‏اندازی کرده است که در حال حاضر فقط تحت وب است.به نظر می‌‏رسد شرکت باکس نیز قصد دارد همانند گوگل با نفوذ راهکارهای آفیس مایکروسافت و بویژه آفیس ۳۶۵ این شرکت مقابله کند.
شرکت باکس سال گذشته سام شیلاک را که در زمینه ایجاد فایل‏‌های متنی تحت پردازش ابری تخصص داشت استخدام کرده بود. شیلاک قبلاً ابزاری به نام رایتلی (Writely) طراحی کرده بود که مدتی بعد گوگل داک از دل آن بیرون آمد. شیلاک درباره تلاش‌‏های باکس در این زمینه گفته است: باکس می‌‏کوشد به موضوع ایجاد فایل‏‌های متنی به گونه‌‏ای فکر کند که اپل هنگام طراحی اولین آیفون فکر می‌‏کرد… امروزه همه تلاش می‌‏کنند صفحات دسکتاپ را وارد ابزارهای همراه کنند اما این کار قدیمی و خسته‏‌کننده شده است و راه به جایی نمی‌‏برد. شیلاک معتقد است فناوری ایجاد فایل‏‌های متنی تحت وب هم اکنون در‌‌ همان مرحله‌‏ای است که گوشی‏‌های همراه هفت سال پیش آن را می‌‏گذراندند. نرم‌‏افزارهای واژه‌پرداز قدیمی برای زمانی طراحی شده بود که کارکنان بخش‌‏های اطلاعاتی کسب و کار‌ها پیوسته مشغول نوشتن و ارسال نامه‌‏های تجاری بودند. این واژه‌‏پرداز‌ها با توسعه ایمیل و دیگر اشکال ارتباطی آنلاین‌ جای پای محکمی برای خود پیدا کرد و حالا با توسعه وب همراه شکل مضحکی به خود گرفته‌‏اند.
شیلاک ضمن تاکید بر لزوم یکپارچگی واژه‌‏پردازهای جدید با ابزارهای همراه و شبکه‌‏های اجتماعی گفته است: امروزه بسیار آزاردهنده است که بخواهیم هر ایمیلی را در قالب نامه‌‏های تجاری و رسمی بنویسیم. حالا که اسناد متنی با انگیزه‏‌های تجاری، اجتماعی و ارتباطی مختلف نوشته می‌‏شوند، واژه‌‏پردازهای قدیمی کمی دست و پا گیر به نظر می‌‏آید.
 شیلاک همچنین گفته است: اگر قرار باشد با گوگل داک رقابت کنم، چیزی شبیه به گوگل داک می‌‏سازم. وی ضمن تمجید از گوگل داک تاکید کرده است که شرکت باکس در زمینه پلت‏فرم‏‌ها و راهکارهای مورد نیاز کسب و کارهای بیشتر از گوگل تخصص دارد و به همین دلیل باکس هنوز می‌‏تواند سهمی از این بازار را از آن خود کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *