ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

شرکت اینفورماتیکا با یک معامله ۵.۳ میلیارد دلاری خصوصی شد

شرکت اینفورماتیکا با یک معامله ۵.۳ میلیارد دلاری خصوصی شد

همکاران سیستم- شرکت اینفورماتیکا، یکی از بزرگترین عرضه‌‏کنندگان نرم‌‏افزارهای مدیریت و یکپارچه‏‌سازی داده طی یک معامله ۵.۳ میلیارد دلاری از یک شرکت سهامی عام به یک شرکت خصوصی تبدیل شد.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت اینفورماتیکا که راهکارهای نرم‏‌افزاری در حوزه مدیریت و یکپارچه‏‌سازی داده عرضه می‌‏کند، توسط شرکت خصوصی پرمیرا و گروه سرمایه‏‌گذاری کانادا پانسیون به قیمت ۵.۳ میلیارد دلار خریداری شد. خریداران به ازای هر سهم اینفورماتیکا ۴۸.۷۵ دلار به سهام‌داران پرداخته‌‏اند.
 مدیر عامل اینفوماتیکا ضمن تایید این خبر تاکید کرده است این شرکت راهبرد خود را برای اینکه همچنان به عنوان یکی از نقش‌‏آفرینان مهم حوزه کسب و کارهای دانش‌‏بنیان باقی بماند، حفظ خواهد کرد.
درآمد شرکت اینفورماتیکا در سال ۲۰۱۴ از مرز یک میلیارد دلار گذشته بود. این شرکت هم‌‏اکنون بیش از پنج هزار مشتری دارد و تعداد کارکنان آن نیز حدود سه هزار و ۶۰۰ نفر اعلام شده است. اینفورماتیکا تلاش می‏‌کند تمرکز خود را بر حوزه یکپارچه‌‏سازی ابری، مدیریت داده‏‌های کلان، تحلیل‌‏گرها، یکپارچه‌‏سازی و امنیت داده‏‌ها افزایش دهد.
پیش از این شرکت‏‌های بزرگی مثل تیبکو و Dell نیز طی روندهای مشابهی به مالکیت خصوصی تبدیل شده‌‏اند. تحلیل‏‌گران انتظار دارند در آینده باز هم شاهد خصوصی شدن شرکت‏‌هایی از این دست باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *