شرکت اینفورماتیکا با یک معامله ۵.۳ میلیارد دلاری خصوصی شد

شرکت اینفورماتیکا با یک معامله ۵.۳ میلیارد دلاری خصوصی شد

همکاران سیستم- شرکت اینفورماتیکا، یکی از بزرگترین عرضه‌‏کنندگان نرم‌‏افزارهای مدیریت و یکپارچه‏‌سازی داده طی یک معامله ۵.۳ میلیارد دلاری از یک شرکت سهامی عام به یک شرکت خصوصی تبدیل شد.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت اینفورماتیکا که راهکارهای نرم‏‌افزاری در حوزه مدیریت و یکپارچه‏‌سازی داده عرضه می‌‏کند، توسط شرکت خصوصی پرمیرا و گروه سرمایه‏‌گذاری کانادا پانسیون به قیمت ۵.۳ میلیارد دلار خریداری شد. خریداران به ازای هر سهم اینفورماتیکا ۴۸.۷۵ دلار به سهام‌داران پرداخته‌‏اند.
 مدیر عامل اینفوماتیکا ضمن تایید این خبر تاکید کرده است این شرکت راهبرد خود را برای اینکه همچنان به عنوان یکی از نقش‌‏آفرینان مهم حوزه کسب و کارهای دانش‌‏بنیان باقی بماند، حفظ خواهد کرد.
درآمد شرکت اینفورماتیکا در سال ۲۰۱۴ از مرز یک میلیارد دلار گذشته بود. این شرکت هم‌‏اکنون بیش از پنج هزار مشتری دارد و تعداد کارکنان آن نیز حدود سه هزار و ۶۰۰ نفر اعلام شده است. اینفورماتیکا تلاش می‏‌کند تمرکز خود را بر حوزه یکپارچه‌‏سازی ابری، مدیریت داده‏‌های کلان، تحلیل‌‏گرها، یکپارچه‌‏سازی و امنیت داده‏‌ها افزایش دهد.
پیش از این شرکت‏‌های بزرگی مثل تیبکو و Dell نیز طی روندهای مشابهی به مالکیت خصوصی تبدیل شده‌‏اند. تحلیل‏‌گران انتظار دارند در آینده باز هم شاهد خصوصی شدن شرکت‏‌هایی از این دست باشند.