شرکت اینتوئیت شعبه خدمات مالی خود را فروخت

شرکت اینتوئیت شعبه خدمات مالی خود را فروخت

همکاران سیستم- شرکت اینتوئیت، یکی از عرضه‏کنندگان مهم نرم ‏افزار حسابداری در آمریکا تصمیم گرفته است بخش خدمات مالی خود را به مبلغ 1.03 میلیارد دلار به یک شرکت خصوصی بفروشد.

به گزارش وب‏سایت وال استریت ژورنال، شرکت اینتوئیت تصمیم گرفته است بخش خدمات و راهکارهای مالی خود را به قیمت 1.03 میلیارد دلار به شرکت توما براوو (Thoma Bravo) بفروشد. شرکت اینتوئیت هدف خود از فروش شعبه خدمات مالی را تمرکز بیشتر بر روی عملیات و راهکارهای مالیاتی اعلام کرده است.

یکی دیگر از دلایل اتخاذ این تصمیم از سوی اینتوئیت این است که بخش راهکارهای مالیاتی این شرکت در سال گذشته عملکرد چندان قابل قبولی نداشته است.

شرکت اینتوئیت که یکی از عرضه‏کنندگان مهم راهکارهای مالی و حسابداری در آمریکا است، محصولات معروفی مثل نرم ‏افزارهای حسابداری کوئیک بوک (QuickBooks) و نرم‏افزار عملیات مالی توربو (turbo) را روانه بازار کرده است.

انتظار می‏رود معامله 1.03 میلیارد دلاری دو شرکت اینتوئیت و توما براوو در چند ماه آینده نهایی شود. این معامله شرکت اینتوئیت را ملزم می‏کند راهکارهای خود در زمینه بانکداری، پرداخت‏های همراه و پلت‏فرم‏های بانکداری همراه را به شرکت توما براوو واگذار کند. این شرکت در عین حال تصمیم گرفته راهکارهای مالی مثل او اف ایکس (OFX) و مینت دات کام (Mint.Com) را همچنان برای خود حفظ کند.

اینتوئیت برای کسب و کارهای بخش بهداشت و سلامت نیز راهکارهای نرم‏افزار تولید می‏کند و ادعا کرده است این حوزه نیز قابلیت‏های خوبی برای رشد دارد، اما شرایط بازار به گونه‏ای تغییر کرده است که بهتر است سازمان دیگری تولید این راهکارها را برعهده بگیرد.

این شرکت مدتی قبل اعلام کرده بود به خاطر افزایش کاربران آنلاین خدمات ویژه کسب و کارهای کوچک توانسته درآمدهای سه ماهه خود را 12 درصد افزایش دهد.