شرکت اِن‏‌ای‏‌سی فناوری تشخیص چهره خود را وارد دنیای کسب و کار‌ها می‌‏کند

شرکت اِن‏‌ای‏‌سی فناوری تشخیص چهره خود را وارد دنیای کسب و کار‌ها می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت ژاپنی ان‌ ای سی (NEC) راهکار امنیتی جدیدی برای رایانه‌‏های مورد استفاده در کسب و کارهای تجاری عرضه کرده است که در آن از فناوری تشخیص چهره استفاده شده است.
به گزارش وب‌‏سایت computerworld، شرکت ان‏ ای‏ سی نرم‌‏افزار امنیتی جدیدی عرضه کرده است که در آن از فناوری تشخیص چهره برای دسترسی به رایانه‌‏های شخصی استفاده شده است. این نرم‏‌افزار که نئوفیس مانیتور (NeoFace Monitor) نام دارد در واقع جایگزینی برای گذرواژه‏‌ها است. مشکل گذرواژه‏‌ها از لحاظ امنیتی این است که ممکن است سرقت شوند و یا کسی بتواند آن‌ها را حدس بزند و کاربر نیز ممکن است آن را فراموش کند. کاربرانی که از نرم‌‏افزار شرکت ان‏ ای‏ سی استفاده می‌‏کنند می‌‏توانند با نگاه کردن به وب‏کم نصب شده بر روی رایانه خود قفل آن را بگشایند. در این نرم‏افزار از فناوری تشخیص چهره استفاده شده است، فناوری‏ای که ان‏ای‏سی بیست سال است بر روی آن کار می‌‏کند.
این راهکار در حال حاضر بر روی رایانه‌‏های تحت ویندوز قابل استفاده است. خانم نائوکو اوزِکی، یکی از سخنگویان ان‏ ای‏ سی در این باره گفته است: پیش از این از این فناوری بیومتریک برای نیروهای پلیس استفاده می‌‏کردیم، اما حالا قصد داریم از آن برای رفع نیازهای امنیتی کسب و کارهای مشتری خود استفاده کنیم.
این شرکت همچنین ادعا کرده است صاحب دقیق‏‌ترین فناوری تشخیص چهره‌‏ای است که در آخرین ارزیابی موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) در آمریکا تایید شده است. درجه خطای فناوری تشخیص چهره این شرکت ۳. ۰ درصد اعلام شده است. این در حالی است که نزدیک‏‌ترین محصولات رقیب درجه خطایی معادل ۵. ۲ و ۳ درصد دارند.
شرکت ان ‏ای‏ سی محصول جدید خود را طی یک کنفرانس رسانه‌‏ای در دفتر مرکزی خود در توکیوی ژاپن به نمایش گذاشت. در جریان این کنفرانس مطبوعاتی، کارکنان شرکت، مقابل لپ‏‌تاپ‏‌هایی که به این نرم‌‏افزار مجهز بود، می‌‏نشستند. این نرم‏‌افزار می‌‏توانست در عرض نیم ثانیه چهره کاربر را تشخیص دهد و اجازه دسترسی او را به رایانه صادر کند. به محض اینکه کاربران از پشت لپ‏‌تاپ بر می‌‏خاستند، این نرم‌‏افزار سیستم را قفل می‌‏کرد.
محصول جدید ان‏‌ای‏‌سی در حال حاضر با سیستم‏‌های عامل ویندوز ۷ و ۸ سازگار است. ان‌‏ ای‏‌ سی امیدوار است بتواند در عرض سه سال آینده آن را به حدود ۴۰۰ شرکت و نهاد دولتی در ژاپن، آمریکای شمالی و کشورهای آسیایی بفروشد. این نرم‌‏افزار به ازای هر رایانه ۹۷ دلار قیمت دارد.