شرکت ال جی استفاده از فناوری اینترنت اشیا را آسان‌تر می‌کند

شرکت ال جی استفاده از فناوری اینترنت اشیا را آسان‌تر می‌کند

همکاران سیستم- شرکت ال جی (LG) که می‌کوشد محصولات و کارافزارهای خانگی خود را با فناوری اینترنت اشیا (IoT) سازگار کند، اخیراً از قابلیت جدیدی رونمایی کرده است که کاربران می‌توانند به کمک آن می‌توانند کارافزارهای خود را با فرمان‌های صوتی کنترل کنند.به گزارش وب‌سایت pcworld، شرکت ال جی در نمایشگاه CES سال گذشته از پلت‌فرمی با نام HomeChat رونمایی کرد که کاربران به کمک آن می‌توانستند کارافزارهای خانگی خود را با پیام‌های نوشتاری کنترل کنند. آل جی امسال قابلیت جدیدی به این پلت‌فرم افزوده و آن را به قابلیت تشخیص فرمان‌های صوتی نیز مجهز کرده است.

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد فرمان‌های صوتی خود را از طریق یک ساعت هوشمند به کارافزارهایی مثل فر خوراک‌پزی، دستگاه‌های تهویه هوا، جارو برقی و غیره منتقل کنند و آن‌ها را کنترل کنند. این پلت‌فرم دارای قابلیت‌های ویژه دیگری نیز هست. مثلاً کاربران با فعال کردن قابلیت «دور از خانه» می‌توانند کارافزارهای خود را طوری تنظیم کنند که در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و یا در موقع لازم خاموش شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند با فعال کردن قابلیت «ورود به خانه» این کارافزارها را از ورود خود به خانه آگاه سازند تا مثلاً دستگاه هوشمند تهویه هوا به صورت خودکار روشن شود و هوای خانه را خنک کند.

شرکت ال جی در حال حاضر بسیاری از کارافزارهای خانگی خود را به فناوری Wi-Fi و NFC مجهز کرده‌اند، اما قابلیت جدید تشخیص فرمان‌های صوتی راه را برای استفاده آسان‌تر از فناوری اینترنت اشیا هموار می‌کند.