شرکت ادوبی خدمات پردازش ابری خود را بهار امسال عرضه خواهد کرد

شرکت ادوبی خدمات پردازش ابری خود را بهار امسال عرضه خواهد کرد

همکاران سیستم- شرکت ادوبی اعلام کرده است در بهار سال جاری خدمات جدیدی در حوزه فناوری پردازش ابری به مشتریان خود عرضه خواهد کرد. عرضه خدمات جدید ادوبی که Adobe Creative Cloud نام گرفته است برای اولین بار در اکتبر سال گذشته و در کنفرانس MAX 2011 اعلام شده بود.

مدیر بازاریابی محصولات و راهکارهای تعاملی و اینترنتی ادوبی در این باره به وب‌سایت Eweek گفته است خدمات جدید این شرکت در حوزه فناوری پردازش ابری در کنار نرم افزارهایی مثل Adobe Creative 6 در بهار امسال عرضه خواهد شد.

شرکت ادوبی در کنفرانس Max 2011 با اشاره به اینکه میلیون‌ها نفر به نرم افزار‌ها و برنامه‌های دسکتاپی و رایانه‌های لوحی دسترسی دارند و می‌توانند بهترین کارهای خود را از این طریق به اشتراک بگذارند، اعلام کرده بود خدمات جدید این شرکت بیش از هر چیزی بر خلاقیت کاربران تمرکز خواهد کرد. ادوبی ابراز امیدواری کرده است به کمک این خدمات جدید قادر خواهد بود نوآوری‌های خود را شتاب بخشد و کاربران خود را نیز قادر خواهد ساخت از رسانه‌ها و ابزار جدید برای مقاصد خود استفاده کند.

امکان استفاده از خدمات همگام سازی ابزار و رایانه‌های شخصی و فضای ۲۰ گیگابایتی ذخیره داده‌ها از جمله قابلیت‌های خدمات جدید ادوبی در حوزه فناوری پردازش ابری است.

شرکت ادوبی همچنین اعلام کرده است قصد دارد همزمان با عرضه خدمات فناوری پردازش ابری، مجموعه دیگری از برنامه‌ها و خدمات را نیز عرضه کند. یکی از این خدمات مجموعه‌ای از برنامه‌ها و نرم افزارهای کاربردی است که ادوبی تاچ نامیده می‌شود. ادوبی تاچ برای تولید محتوا بر روی رایانه‌های لوحی وارد بازار می‌شود. این برنامه‌ها خلاقیت حرفه‌ای زیادی را برای کاربران، از مصرف کنندگان گرفته تا کاربران حرفه‌ای به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از محصولات ادوبی Adobe Edge نام دارد. این برنامه کاربردی در واقع طرح جدیدی برای طراحی HTML5 که همانند نرم افزارهای فلش امکان تولید انیمیشن بر روی وب سایت‌های و برنامه‌های کاربردی نصب شده بر روی فناوری‌های همراه را به طراحان و سازندگان نرم افزاری می‌دهد.

شرکت ادوبی همچنین اعلام کرده در بهار امسال Adobe Muse را وارد بازار خواهد کرد. این محصول طراحان گرافیکی را قادر می‌سازد بدون نیاز به برنامه نویسی به طراحی وب سایت‌های مبتنی بر HTML بپردازند.