شرکت آی‌بی‌ام با فناوری داده‏‌های کلان به جنگ مجرمان سایبری می‏‌رود

شرکت آی‌بی‌ام با فناوری داده‏‌های کلان به جنگ مجرمان سایبری می‏‌رود

همکاران سیستم- شرکت آی‌بی‌ام راهکار کسب و کار جدیدی برای مقابله با جرایم سایبری عرضه کرده است که مبتنی بر فناوری داده‏‌های کلان (big data) است.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت آی‌بی‌ام راهکار جدیدی عرضه کرده است که با تجزیه و تحلیل حجم انبوهی از داده‌‏ها می‏‌تواند فعالیت‏‌های سایبری مجرمانه را شناسایی کند. این راهکار که IBM i۲ Enterprise Insight Analysis نام دارد، در واقع یک نرم‌‏افزار تحلیل‏گر است که می‏‌تواند صدها ترابایت داده‏ را در عرض چند ثانیه تجزیه و تحلیل کند و رابطه‏‌هایی را که در میان حجم وسیع داده‌‏ها پنهان شده است، آشکار سازد.
این راهکار قادر است داده‏‌ها را از منابع مختلف تجزیه و تحلیل کند و درک کسب و کارها از تهدیدات بالقوه و احتمالی را افزایش دهد. هدف نهایی از استفاده از این راهکار این است که شرکت‏‌ها و کسب و کارها بتوانند امنیت خود را ارتقا بخشند. به عنوان مثال یک فروشگاه بزرگ ممکن است متوجه سرقت اطلاعات کارت‏‌های اعتباری مشتریان خود نشود، اما این نرم‌‏افزار می‌تواند با تجزیه و تحلیل این اطلاعات و پیدا کردن الگوهای پنهان در میان این داده‌‏ها هر گونه فعالیت مجرمانه احتمالی را شناسایی کند.
شرکت آی‌بی‌ام اعلام کرده است این راهکار قادر است ارتباطات پنهانی را که میان منابع مختلف داده‏‌ها، از اسناد شرکتی و اطلاعات شبکه‏‌های اجتماعی گرفته تا اطلاعات به دست آمده از دورحسگرها و نرم‌‏افزارهای شرکت‌‏های طرف ثالث را تحلیل کند.
گفتنی است بر اساس برآوردهای مرکز مطالعات بین‏‌المللی و راهبردی (CSIS)، جرایم سایبری سالانه بیش از ۴۴۵ میلیارد دلار زیان به اقتصاد جهانی وارد می‌‏کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *