شرکت‌های هندی سال آینده ۷۱.۵ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد

همکاران سیستم- موسسه گارتنر پیش بینی کرده است هزینه کردهای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف هند در بازار آی تی در سال آینده با ۷.۷ درصد رشد به رقم ۷۱.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش وب سایت thehindu، پیش بینی موسسه گارتنر حاکی از این است که هزینه کرد سازمان‌ها و شرکت‌های هندی در بخش آی تی علیرغم برخی مشکلات اقتصادی و فشارهای تورمی در سال آینده نیز افزایش خواهد یافت. گارتنر پیش بینی کرده است شرکت‌ها و سازمان‌های هندی بخش زیادی از بودجه‌ای را که به تامین خدمات آی تی خود اختصاص داده‌اند، در بازار ارتباطات دور هزینه خواهند کرد. برآورد می‌شود ۶۷ درصد بودجه آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها در این بازار هزینه شود.
تحلیل گران معتقدند شرکت‌ها و سازمان‌ها در سال آینده بودجه بیشتری را صرف این بازار خواهند کرد و آن را از ۴۴ میلیارد دلار در سال جاری به ۴۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ افزایش خواهند داد.
بر اساس این گزارش، شرکت‌ها و سازمان‌های هندی ۱۳ درصد از بودجه خود را در بازار سخت افزار‌ها و نرم افزارهای هزینه خواهند کرد. گارتنر پیش بینی کرده است کل بازار سخت افزارهای آی تی در هند در سال آینده میلادی به ۲۰۱۳ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و در بخش نرم افزاری نیز حدود ۴ میلیارد دلار هزینه خواهد شد. رشد بازار خدمات آی تی در سال آینده میلادی نیز ۱۲ درصد برآورد شده است.
گارتنر پیش از این نیز درباره صنعت پردازش ابری هند ابراز خوش بینی کرده بود. تحلیل گران این موسسه پیش بینی کرده بودند بازار خدمات پردازش ابری در این کشور در سال جاری با بیش از ۳۲ درصد رشد خواهد توانست ۳۲۶. ۲ میلیون دلار از بودجه آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها را به خود جذب کند.