شرکت‌های فناوری اطلاعات به دنبال استخدام نیروهای خلاق و ویژه

شرکت‌های فناوری اطلاعات به دنبال استخدام نیروهای خلاق و ویژه

همکاران سیستم – کارشناسان و تحلیلگران از بروز تغییراتی در شیوه استخدام کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات خبر می‌دهند.وب‌سایت InfoWorld به بهانه دعوت به همکاری اخیر شرکت جنرال الکتریک، این موضوع را مورد بررسی قرار داده است. چند ماه پیش شرکت آمریکایی جنرال الکتریک با صرف بودجه ۶ میلیارد دلاری، کسب و کار جدیدی به نام GE Digital را به وجود آورد. جنرال الکتریک گفته به دنبال آن است که تا سال ۲۰۲۰ GE Digital به یکی از ده شرکت برتر نرم‌افزاری تبدیل شود.

جنرال الکترویک به دنبال ساخت پلتفرم‌هایی برای پشتیبانی از فناوری‌های جدید از قبیل محصولات اینترنت اشیاء است و درنتیجه به دنبال استخدام آن دسته از نیروهای انسانی ماهر در زمینه توسعه محصولات جدید است که بتوانند پست‌های خالی این شرکت نوپا را پر کنند.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد اکنون شرکت‌ها به دنبال کارمندانی خلاق و نوآور هستند، نه کسانی که صرفاً یک سری دستورالعمل‌های از پیش آماده شده را اجرا کنند زیرا شواهد نشان می‌دهد که کسب و کارها – به عنوان مثال – پُست «پشتیبانی از زیرساخت‌ها» را آرام آرام کنار می‌گذارند و به استخدام کارشناسانی که در حوزه «خدمات ابری» مهارت دارند علاقه نشان می‌دهند.

کارشناسانی که از تجارب دیجیتال برخوردارند و می‌توانند محصولات و بازارهای جدیدی توسعه دهند، در اولویت استخدام سازمان‌ها قرار دارند.

دیوید فوت (David Foote) مدیر عامل Foote Associates می‌گوید حتی اگر شرایط اقتصادی وخیم شود و ما با یک بحران دیگر روبرو شویم، باز هم شرکت‌ها حاضرند مبالغ هنگفتی بابت نگه داشتن این نیروها هزینه کنند.

تخمین زده می‌شود در سال گذشته ۱۲۵ هزار الی ۱۸۰ هزار شغل جدید در حوزه فناوری اطلاعات پدید آمده که این رقم در سال ۲۰۱۴ نیز در همین حدود گزارش شده است.