شرکت‌های تولیدکننده فناوری امسال بودجه بازاریابی خود را افزایش داده‌اند

شرکت‌های تولیدکننده فناوری امسال بودجه بازاریابی خود را افزایش داده‌اند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی IDC دریافته است شرکت‌های عرضه‌کننده فناوری امسال بودجه بیشتری را به بخش بازاریابی اختصاص داده‌اند.
گزارش وب‌سایت شرکت داده‌های بین‌المللی IDC نشان می‌دهد شرکت‌های فعال در حوزه فناوری امسال بودجه بخش بازاریابی خود را به طور متوسط ۳.۵ درصد افزایش داده‌اند. آی‌دی‌سی این مطالعه را بر روی ۱۰۱ شرکت فعال در حوزه فناوری انجام داده است. شرکت‌هایی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند گفته‌اند انتظار دارند امسال درآمدشان به طور متوسط ۳.۷ درصد افزایش پیدا کند. IDC اعلام کرده است پس از ۸ سال این اولین بار است که بودجه بازاریابی به اندازه نرخ درآمد شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

در این نظرسنجی حدود دو سوم از شرکت‌ها گفته‌اند قصد دارند بودجه بخش بازاریابی خود را افزایش دهند. در این میان فقط ۲۰ درصد از کاهش بودجه بازاریابی خود صحبت کرده‌اند. بقیه شرکت‌ها نیز گفته‌اند قصد دارند سطح بودجه این بخش را ثابت نگه دارند. پژوهشگران دریافته‌اند که شرکت‌هایی که از محصولات و پلتفرم‌های نسل سوم (مثل فناوری‌های پردازش ابری، همراه و داده‌های کلان) بیشتر استفاده می‌کنند، به طور متوسط ۵ برابر دیگر شرکت‌ها بودجه خود را افزایش می‌دهند.

IDC دریافته است که علیرغم افزایش بودجه بازاریابی در این شرکت‌ها، پُست سازمانی مدیر بازاریابی (CMO) هنوز از ثبات و پایداری لازم برخوردار نیست. این شرکت در مطالعه دیگری دریافته است که مدیران بازاریابی شرکت‌های تولیدکننده فناوری به طور متوسط کمتر از ۲ سال در پست خود فعالیت می‌کنند.