شرکت‌های تجاری در انتظار پیامدهای متحول‌کننده فناوری پردازش ابری

شرکت‌های تجاری در انتظار پیامدهای متحول‌کننده فناوری پردازش ابری

همکاران سیستم- نتایج یک نظرسنجی نشان داده است شرکت‌های تجاری انتظار دارند فناوری پردازش ابری الگوی کسب و کار جدیدی برای آنها به ارمغان آورد.به گزارش وب‌سایت enterpriseirregulars، نتایج مطالعه‌ای که توسط آکسفورد اکونومیک و شرکت SAP انجام شده است نشان می‌دهد حدود ۶۹ درصد از کسب و کارها قصد دارند در سه سال آینده در حوزه فناوری پردازش ابری سرمایه‌گذاری کنند و بخش‌های مهمی از عملیات کسب و کار خود را وارد این محیط کنند. این مطالعه همچنین نشان داده است ۴۴ درصد از کسب و کارها برای دست یافتن به الگوی کسب و کار جدیدی به فناوری‌های پردازش ابری اتکا می‌کنند. انتظار می‌رود این رقم در سه سال آینده به ۵۵ درصد برسد.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود ۳۲ درصد از شرکت‌های تجاری عملیات زنجیره تامین منابع خود را از طریق فناوری‌ پردازش ابری به پیش می‌برند. مدیران ارشد شرکت‌های تجاری که در این نظرسنجی شرکت‌ کرده‌اند پیش‌بینی کرده‌اند این نسبت در سه سال آینده به ۵۶ درصد برسد.
حدود ۵۹ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند به منظور مدیریت بهتر و تحلیل کارآمدتر داده‌های خود از اپلیکیشن‌ها و پلت‌فرم‌های ابری استفاده می‌کنند. در این مطالعه مشخص شده است بهبود شرایط همکاری بین کارکنان شرکت‌ها، ارتقای عملیات مربوط به زنجیره تامین منابع، افزایش چابکی سازمان و بهبود سطح پاسخگویی به مشتریان از جمله مهمترین اثرات استفاده از فناوری‌های پردازش ابری خواهد بود.