شرکت‌های بیمه امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه می‌کنند

شرکت‌های بیمه امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه می‌کنند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی (IDC) پیش‌بینی کرده است شرکت‌های جهانی بیمه امسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در بازار محصولات و خدمات آی تی هزینه خواهند کرد.تحلیل‌گران شرکت پژوهشی داده‌های بین‌المللی (IDC) پیش‌بینی کرده‌اند شرکت‌های جهانی بیمه در سال جدید میلادی ۱۰۱ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه خواهند کرد. اگر این پیش‌بینی در عمل تحقق یابد، هزینه‌کرد بیمه‌گران در این بازار امسال در مقایسه با پارسال ۴.۴ درصد رشد خواهد داشت.

تحلیل‌گران این شرکت معتقدند بیمه‌گران جهانی امسال سرمایه‌گذاری جدی‌تری در بخش فناوری‌های آی تی خواهند داشت و تلاش خواهند کرد نوآوری و کارآمدی خود را تقویت کنند. همچنین پیش‌بینی می‌شود هزینه‌کردهای شرکت‌های بیمه مستقر در کشورهای دارای اقتصاد نوظهور رشد بیشتری به خود بگیرد. گرچه مجموع هزینه‌کرد شرکت‌های بیمه در این کشورها از ۱۹ میلیارد دلار فراتر نخواهد رفت، اما انتظار می‌رود این هزینه‌کردها در بازه زمانی بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ سالانه به طور متوسط حدود ۶.۷ درصد رشد داشته باشد که این رقم تقریباٌ دو برابر نرخ رشد شرکت‌های بیمه در کشورهای توسعه‌یافته خواهد بود.

بر اساس این گزارش، بیمه‌گران امسال بیش از هرچیز تلاش خواهند کرد کارایی خود در زمینه اجرای فرایندهای اساسی این صنعت را افزایش دهند و از هزینه‌های خود نیز بکاهند. توجه این صنعت به راهبردهای مشتری مداری امسال افزایش خواهد یافت، به‌طوری که انتظار می‌رود بیمه‌گران امسال در مجموع حدود ۶.۶ میلیارد دلار را در بخش بازاریابی هزینه کنند. همچنین انتظارم می‌رود توجه شرکت‌های بیمه به فناوری داده‌های کلان افزایش یابد و آن‌ها رفته‌رفته از این فناوری برای مقاصد تحلیلی و حتی پیش‌بینی‌کننده استفاده کنند و نه فقط مقاصد توصیفی.

امنیت اطلاعات و مقابله با جرائم مالی نیز از دیگر مقوله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مورد توجه بیمه‌گران در سال جدید میلادی خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود صنعت بیمه امسال بیش از ۳.۳ میلیارد دلار را به این حوزه اختصاص دهد.