شرکت Salesforce. com وارد بازار نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی می‌شود

شركت Salesforce. com وارد بازار نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی می‌شود

همکاران سیستم- شرکت Salesforce. com، یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان نرم افزاهای مربوط به مدیریت فروش و خدمات مشتریان اعلام کرده است با خرید شرکت رایپل (Rypple) قصد دارد سهم خود را در بازار نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی (HR) افزایش دهد.
شرکت رایپل که هم اکنون در حوزه تولید نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی فعالیت می‌کند، ۳۵۰ مشتری بزرگ دارد که نام فیس بوک، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد. گفته می‌شود خرید این شرکت اولین گام Salesforce. com برای ورود به بازار نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی است. Salesforce. com پیش بینی کرده است کار خرید این شرکت را تا پایان آوریل ۲۰۱۲ به اتمام خواهد رساند. این در حالی است که شرکت SAP چندی پیش اعلام کرده بود با پیشنهاد مبلغ ۳. ۴ میلیارد دلار قصد دارد شرکت Salesforce. com را بخرد.

شرکت Salesforce. com قصد دارد با تولید نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی در زمینه‌هایی چون مدیریت استخدام‌ها، جذب نیروی کار جدید، تربیت نیروی انسانی به مشتریان خود کمک کند.

تحلیلگران معتقدند درآمد این شرکت در سال مالی آینده به ۲. ۹ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. این میزان درآمد سه برابر آن چیزی است که در این مدت برای رقبایی مثل اوراکل و SAP پیش بینی شده است. البته مسئولان Salesforce. com گفته‌اند خرید شرکت رایپل تاثیر چندانی بر درآمدهای این شرکت در سال آینده نخواهد داشت.

Salesforce. com اگرچه در مقایسه با رقبای خود شرکت کوچکتری به شمار می‌رود، اما بزرگ‌ترین تولید کننده نرم افزارهای مدیریت تجاری است. اوراکل و SAP مدتی بر سر تصاحب این شرکت با یکدیگر رقابت می‌کردند تا اینکه بالاخره SAP چندی پیش اعلام کرد قصد دارد این شرکت را بخرد.

reuters