شرکت Dell انتقال همه فعالیت‌های سازمان به فضای ابری را غیرممکن می‌داند

شركت Dell انتقال همه فعالیت‌های سازمان به فضای ابری را غیرممکن می‌داند

همکاران سیستم- شرکت Dell اعلام کرد که کسب‌وکارها و سازمان‌ها در زمینه بهره‌وری از خدمات پردازش ابری باید به سمت ابزارهای چندگانه رو بیاورند.به گزارش وبسایت theinquirer، “گوردون دیوی” مدیر استراتژی‌های ابری شرکت Dell طی مصاحبه‌ای با مرکز V۳.co.uk گفت سیستم‌های پردازش ابری در قالب تبلیغات نادرست معرفی می‌شوند و انتقال تمام زیرساخت‌های IT سازمان به فضای ابری یک هدف غیرواقعی محسوب می‌شود.
دیوی همچنین معتقد است که شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات ابری، کسب‌وکارها را ترغیب می‌کنند تا فعالیت‌های داخلی خود را به‌صورت گسترده به فضای ابری انتقال دهند و این اتفاق در شرایطی صورت می‌گیرد که یک مدل واحد برای سازمان‌ها وجود ندارد تا این انتقال انجام شود.
او گفت: «من فکر می‌کنم این شرایط مربوط به تبلیغات اغواگرایانه در مورد خدمات ابری است. ایده مربوط به بهره‌مندی کامل از همه خدمات ابری وجود خارجی ندارد».
او در ادامه توضیح داد: «مشکل اصلی مربوط به مشتریانی می‌شود که این قبیل تبلیغات را دیده‌اند و می‌خواهند همه این مزایا را در اختیار بگیرند و به همین خاطر به این قطار درحال حرکت می‌پیوندند. زیرا این یک صنعت اغوا کننده است و به جای آنکه کاربران مزایای اصلی خدماتی که سیستم پردازش ابری به ارمغان می‌آورد را ارزیابی کنند، بدون درنظر گرفتن هر موردی آنها را در سیستم کاری خود مستقر می‌نمایند».
دیوی بر این مسئله تاکید کرد که سازمان‌ها پیش از استقرار خدمات ابری نیازمند آن هستند که اهداف خود را در این زمینه مشخص کنند و استراتژی فناورانه ویژه‌ای را در اختیار بگیرند که زیرساخت‌های پیش‌فرض مبتنی بر ابزارهای ابری با هدف کنترل هرچه بیشتر فناوری را در اختیار آنها بگذارد و البته هزینه‌ها و پیچیدگی‌های IT سازمان را هم افزایش ندهد.
مدیر استراتژی‌های ابری شرکت Dell همچنین اظهار داشت: «آینده خدمات ابری تکیه بر ابزارهای چندگانه است. استقرار کار درست روی پلتفرم درست».