سیمانتِک به زودی به برادکام فروخته می‌شود

همکاران سیستم – به دنبال انتشار خبری مبنی بر احتمال خرید سیمانتِک توسط برادکام، ارزش سهام شرکت نرم‌افزاری سیمانتیک در بازار بورس آمریکا افزایش یافت.

خبرگزاری بلومبرگ در گزارش اخیر خود اعلام کرد افراد نزدیک به این قضیه وضعیت کنونی برای واگذاری مذکور را در مرحله «گفت‌وگوهای پیشرفته» توصیف کردند و توضیح دادند که ممکن است توافقات مالی بین آنها «طی چند هفته پیش‌رو» نهایی شود. در این میان «فایننشال تایمز» پیش‌بینی کرد این واگذاری با ارزشی بالغ بر 15 میلیارد دلار انجام خواهد شد.

در حالی که منابع آگاه اعلام کردند هیچ تضمینی وجود ندارد که این واگذاری نهایی شود، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران شرکت سیمانتِک همچنان به خریدهای خود ادامه می‌دهند و همین اتفاق موجب شده است ارزش سهام این شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی پس از انتشار خبر مذکور با رشد 19 درصدی به 26.30 دلار برسد. لازم به ذکر است روز سه‌شنبه هر سهام سیمانتک به ارزش 22.10 سنت معامله شده بود.

در این میان سهام شرکت برادکام افت 1.67 درصدی را تجربه کرد تا هر سهام آن در بازار آمریکا به قیمت 295.33 دلار خرید و فروش شود و این اتفاق به دنبال بروز نگرانی مبنی بر خرید جدید اتفاق افتاده است.

نتایج مالی سیمانتک در فصل چهارم سال 2018 میلادی که در ماه مه منتشر شد نشان داد که واحد توسعه نرم‌افزارهای سازمانی این شرکت به دنبال تسویه حساب‌های ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی نتوانسته است به پیش‌بینی‌های قبلی دست پیدا کند.

در حالی که مجموع وضعیت مالی این شرکت نرم‌افزارهای امنیتی تقریبا با پیش‌بینی‌های قبلی برابر بود، سیمانتک در فصل پایانی سال قبل موفق شد به‌ازای هر سهام خود 5 سنت درآمد کسب کند و در مجموع با کسب 39 سنت به ازای هر سهام، مجموع درآمدهای غیرحسابرسی شده (non-GAAP) سیمانتک به 1.9 میلیارد دلار برسد.

منبع: zdnet