سیلزفورس پشتیبانی خود را از نرم‏‌افزارهای همراه افزایش می‌دهد

سیلزفورس پشتیبانی خود را از نرم‏‌افزارهای همراه افزایش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت سیلزفورس، یکی از بزرگ‌ترین عرضه‏ کنندگان راهکارهای پردازش ابری در جهان قصد دارد پشتیبانی خود را از توسعه نرم‏‌افزارهای همراه افزایش دهد.
به گزارش وب‏ سایت pcworld، شرکت سیلزفورس قصد دارد ابزارهای توسعه نرم‏‌افزارهای همراه خود را افزایش دهد و از این طریق از تولید نسخه‏‌های همراه از راهکار‌ها و محصولات خود حمایت کند. سیلزفورس اخیراً در این راستا اقدام به ایجاد الگوهای نرم‏‌افزاری جدیدی کرده است تا برنامه‏‌نویسان به کمک آن سرعت خود در طراحی نرم‏‌افزارهای همراه را افزایش دهند.
شرکت سیلزفورس در این الگو‌ها که تعداد آن‌ها به ۲۰ عدد می‌‏رسد، عمدتاً بر فناوری‏‌های HTML۵ و فناوری‏‌های تحت CSS تمرکز کرده است. در طراحی این الگو‌ها سعی شده است از زمان و لحظات بسیار اندکی که افراد صرف استفاده از گوشی خود می‌‌کنند، بهره‏‌برداری شود.
براساس این گزارش، این شرکت مدتی قبل در یکی از تورهای تخصصی خود که در ۴۰ شهر جهان برگزار شده بود، بازخورد توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری مختلف را درباره طراحی این الگو‌ها جمع‏‌آوری کرده بود. هم‏ اکنون برنامه‌نویسان برای طراحی نرم‌افزارهای همراه از چارچوب‏‌های مختلفی در زمینه توسعه نرم‏‌افزاری استفاده می‌‏کنند. اما سیاست سیلزفورس این است که برنامه‏‌نویسان و توسعه‏‌دهندگان نرم‌افزاری را به چارچوب یا مجموعه‏‌ای از ابزارهای خاص محدود نکند. این شرکت در اوایل سال جاری اعلام کرده بود قصد دارد از دسترسی توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری‏‌اش به رابط برنامه‌نویسی همراه (API) از طریق برخی چارچوب‏‌های پرکاربرد جاوا اسکریپت مثل JQuery و Backbone پشتیبانی کند.
این شرکت همچنین صاحب کیت توسعه نرم‏‌افزاری (SDK) ویژه‏‌ای با نام اسمارت سینک است که اخیراً آن را به روز کرده است. این کیت به توسعه‏‌دهندگان نرم‌افزاری اجازه می‌‏‌دهد برنامه‏‌ها و نرم‏ افزارهای همراهی طراحی کنند که کاربران آن‌ها بتوانند در هر دو حالت آفلاین و آنلاین با آن‌ها کار کنند.
شرکت سیلزفورس می‌‏‌کوشد با افزایش تعداد نرم‌افزارهای همراه خود در بازار و استفاده از رویکرد نرم‏‌افزارهای منبع باز در این زمینه درآمدهای خود را افزایش دهد.