سیسکو راهکارهای همکاری جمعی خود را ارتقا می‌دهد

سیسکو راهکارهای همکاری جمعی خود را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت سیسکو که بزرگ‌ترین عرضه‌کننده راهکارهای شبکه‌ای در جهان است، قصد دارد با خرید شرکت Assemblage موقعیت خود در بازار راهکارهای همکاری جمعی را مستحکم‌تر کند.
به گزارش وب‌سایت citeworld، شرکت سیسکو از قصد خود برای خرید شرکت Assemblage خبر داده است. این شرکت دارای سه محصول ویژه برای تقویت همکاری‌های جمعی است. خدمات ارائه مطلب، ویدئوکنفرانس و راهکار به اشتراک‌گذاری صفحه نمایش رایانه‌های کاربران از جمله محصولات شرکت Assemblage است که آن‌ها را می‌توان بر روی یک مرورگر اینترنتی مورد استفاده قرار داد.

بر اساس این گزارش، سیسکو قصد دارد تیم متخصصین این شرکت را با بخش رنود (Renaud) خود ترکیب کند. گروه رنود در سیسکو می‌کوشند انواع جدیدی از خدمات همکاری جمعی مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری را توسعه دهند. به نظر می‌رسد شرکت سیسکو در حوزه راهکارهای همکاری جمعی یک راهبرد دوگانه را دنبال می‌کند. این شرکت از یک طرف می‌کوشد محصولات قدیمی‌تر خود مثل WebEx را توسعه دهد و از طرف دیگر به سمت توسعه محصولات جدیدی مبتنی بر معماری‌های مدرن‌تر حرکت کند.
سیسکو سال گذشته نیز شرکت Collaborate.com را خریداری کرده بود. این شرکت از این لحاظ برای سیسکو حائز اهمیت بود که در حوزه طراحی راهکارهای ویژه ابزارهای همراه صاحب تخصص بود. خدمات این شرکت به کاربران اجازه می‌داد یک کنفرانس ویدئویی برگزار کنند و اسناد و صفحات رایانه خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.در این گزارش جزئیات بیشتری در باره معامله دو شرکت سیسکو و Assemblage منتشر نشده است.