سیسکو راهبرد شبکه‌های هوشمند خود را با خرید شرکت تینک اسمارت توسعه می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت سیسکو که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کننده راهکار‌ها و تجهیزات شبکه‌ای است، از خرید شرکت تینک اسمارت (ThinkSmart) خبر داده است. تینک اسمارت در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌های مکانی مربوط به مشتریان فعالیت می‌کند.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت تینک اسمارت راهکارهایی عرضه می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توان داده‌های مکانی مختلف را از طریق فناوری Wi-Fi گردآوری و تحلیل کرد. این شرکت داده‌های مربوط به وضعیت سکونت، ترافیک و زمان بندی فعالیت‌های روزانه مشتریان در یک مکان را تحلیل می‌کند. کسب و کارهای کاربر با استفاده از این راهکار‌ها می‌توانند شناخت دقیق تری از مشتریان خود داشته باشند. استفاده از این راهکار‌ها حتی می‌تواند زمینه صرفه جویی در هزینه‌ها و افزایش درآمدهای این شرکت‌ها را فراهم کند.
هیلتون رومانسکی، سرپرست بخش توسعه تجاری شرکت سیسکو درباره چرایی خرید تینک اسمارت گفته است: خرید این شرکت می‌تواند سیسکو را در بهینه سازی فرایندهای تجاری کسب و کارهای مختلف یاری کند. با استفاده از راهکارهای عرضه شده از سوی این شرکت می‌توان برخی فعالیت و وظایف کارکنان کسب و کار‌ها را ساده کرد، زمان انتظار برای یافتن مشتریان را کاهش داد و حتی نیروی کار شرکت‌ها و سازمان‌ها را براساس ترافیک روزانه مشتریان مدیریت کرد. وی خرید اسمارت تینک را متناسب با راهبرد شبکه‌های هوشمند سیسکو دانسته و تاکید کرده است که هدف از این کار تجزیه و تحلیل داد‌های مکانی مشتریان با استفاده از شبکه‌های بیسیم و تولید آگاهی‌ها و بینش‌هایی است که به کمک آن بتوان به فرصت‌های تجاری جدید دست یافت.
اطلاعات بیشتری درباره معامله شرکت‌های سیسکو تینک اسمارت منتشر نشده، اما پیش بینی می‌شود این معامله در سال مالی ۲۰۱۳ نهایی شود.