سیسکو با خرید شرکت کلوپیا راهکارهای مدیریت پردازش ابری خود را ارتقا می‌دهد

سیسکو با خرید شرکت کلوپیا راهکارهای مدیریت پردازش ابری خود را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- سیسکو یکی از عرضه کنندگان ابزارهای مدیریت پردازش ابری به نام کلوپیا را به قیمت ۱۲۵ میلیون دلار خریداری کرده است.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت سیسکو که یکی از بر‌ترین عرضه کنندگان راهکارهای شبکه بندی در سطح جهان است، قصد دارد با نرم افزارهای شرکت کلوپیا مجموعه ابزارهای یکپارچه خود در زمینه مدیریت پردازش، ذخیرش، شبکه بندی و مجازی سازی پایگاه‌های داده را ارتقا دهد.
بر اساس این گزارش، کلوپیا یک شرکت خصوصی است که در زمینه توسعه و عرضه نرم افزارهای مدیریت پایگاه‌های داده تخصص دارد. سیسکو گفته است به کمک کلوپیا می‌تواند ابزاری را تولید کند که عملیات مربوط به مدیریت پایگاه‌های داده و زیرساخت‌های پردازش ابری را به فرایندهای خودکار تبدیل خواهد کرد. این شرکت بویژه تصمیم گرفته است راهکارها و نرم افزارهای کلوپیا را با سیستم پردازش یکپارچه (UCS) و ابزارهای تغییر رابط‌های شبکه‌ای خود ادغام کند.
مقامات شرکت سیسکو اعلام کرده‌اند کل مبلغ قرار داد را به صورت نقدی به مالکان کلوپیا پرداخت خواهند کرد و نهایتاً تا پایان سه ماهه دوم سال مالی آینده پرونده این معامله را خواهند بست.
سیسکو پیش از این هم شرکت‌هایی مثل تیدال، لاین سایدر و نیو اسکیل را خریداری کرده است. شرکت کلوپیا نیز همانند این سه شرکت قرار است سیسکو را در ارتقا راهکارهای اتوماسیون هوشمندی تحت فناوری پردازش ابری یاری کند.