سیسکو با خرید شرکت ان دی اس حضور خود در بازار نرم‌افزارهای ویدئویی را تقویت می‌کند

همکاران سیستم- مدیران شرکت سیسکو اعلام کرده‌اند شرکت ان دی اس را که عرضه‌کننده نرم‌افزارهای ویدئویی است به قیمت 5 میلیارد دلار خریده‌اند. آنها ابراز امیدواری کرده‌اند با خرید این شرکت حضور خود در بازار نرم‌افزارهای ویدئویی و شبکه‌ای را تقویت کنند.

به گزارش وب سایت eweek شرکت ان دی سی که دفتر مرکزی آن در بریتانیا مستقر است، خدمات و نرم‌افزارهای ست تاپ باکس برای اپراتورهای ماهواره‌ای و کابلی در سراسر جهان می‌سازد. شرکت سیسکو قصد دارد با خرید شرکت‌هایی از قبیل ان دی سی حضور خود را در دنیای نرم‌افزارهای ویدئویی پررنگ‌تر کند.

سیسکو یکی از مهم‌ترین عرضه‌کنندگان راهکارهای کسب و کار بویژه در زمینه یکپارچه‌سازی سیستم‌های سازمانی است. این شرکت 18 درصد از کل درآمد خود در سال گذشته را از فروش راهکارهای یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و شبکه‌های سازمانی به دست آورده است.

این شرکت سال گذشته نیز شرکت تاندربرگ را که عرضه‌کننده نرم‌افزارهای مرتبط با کنفرانس‌های ویدئویی بود به قیمت 3.3 میلیارد دلار خریداری کرد. سیسکو پیش از آن در سال 2006 نیز شرکت ساینتفیک آتلانتا را به قیمت 6.9 میلیارد دلار خریداری کرد.

خرید شرکت ان دی اس نیز به سیسکو اجازه می‌دهد توانایی و تخصص خود در زمینه ارائه خدمات و راهکارهای ویدئویی را افزایش دهد. شرکت ان دی سی طیف متنوعی از نرم‌افزارهای ویدئویی و راهکارهای امنیتی را وارد بازار می‌کند.  تامین‌کنندگان خدمات و شرکت‌های رسانه‌ای از جمله مهم‌ترین مشتریان راهکارهای ان دی اس هستند. این شرکت‌ها به کمک راهکارهای ان دی سی می‌توانند نرم‌افزارهای ویدئویی را در دستگاه‌ها و ابزارهایی مثل گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و رایانه‌های شخصی به کار برند.

معامله 5 میلیارد دلاری این دو شرکت حکایت از تغییر ماهیت سرگرمی‌های ویدئویی دارد. در حال حاضر مصرف کنندگان علاقه دارند در هر کجا و هر زمان که بخواهند به ویدئوهای با کیفیت عالی دسترسی داشته باشند. سیکو پیش بینی کرده است درآینده این نزدیک فایل های ویدئویی بیش از 90 درصد از ترافیک اینترنت را از آن خود خواهند کرد. بنا بر پیش بینی این شرکت سال 2015 حدود 15 میلیارد دستگاه مختلف در سراسر جهان به یکدیگر متصل خواهند شد.