سیستم عامل iOS همچنان در بازار کسب و کارها اول است

سیستم عامل iOS همچنان در بازار کسب و کارها اول است

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان می‏‌دهد سیستم عامل iOS اپل همچنان برترین جایگاه را در بازار کسب و کارها داراست.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت گود تکنولوژی (Good Technology) در دهمین گزارش خود از سلسله گزارش‏‌های فصلی درباره سهم سیستم‏‌های عامل همراه اعلام کرده است برترین جایگاه سیستم‏‌های عامل همراه در بازار کسب و کارها همچنان به iOS اپل تعلق دارد. برآوردهای گودتکنولوژی نشان می‌‏دهد سهم سیستم عامل iOS اپل از کاربران شرکتی ۷۳ درصد و سهم اندروید ۲۵ درصد است. ویندوز فون و سایر سیستم‏‌های عامل همراه نیز در مجموع ۲ درصد از این بازار را از آن خود کرده‏‌اند.
این شرکت همچنین دریافته است مرورگرهای ایمن و نرم‌‏افزار‏های پیام‏‌دهی جزء پررشدترین اپلیکیشن‏‌ها در میان کسب و کارهای تجاری است. بر اساس این برآورد، اپلیکیشن‏های مربوط به مرورگرهای ایمن در مجموع ۲۷ درصد از کل اپلیکیشن‏‌های مورد استفاده کسب و کارها را تشکیل می‏دهد. اپلیکیشن‏‌های پیام‌‏دهی امن نیز سهمی ۲۰ درصدی را از این میان از خود کرده است.
این گزارش نشان می‏‌دهد نرخ فعال‏‌سازی دستگاه‏های تحت iOS در میان کسب و کارها از ۶۹ درصد به ۷۳ درصد رسیده است. در مقابل نرخ فعال‌‏سازی دستگاه‏‌های اندرویدی از ۲۹ درصد به ۲۵ درصد کاهش یافته است. شرکت گود تکنولوژی متوجه شده است نرخ فعال‏‌سازی ابزارهای همراه در میان صنایع مختلف دارای تفاوت‏‌هایی است. مثلاً در کسب و کارهای حقوقی ۹۵ درصد از کل ابزارهای همراه مورد استفاده تحت سیستم عامل iOS اپل هستند. در بخش خدمات دولتی این رقم ۸۲ درصد و در صنایع مالی نیز ۸۱ درصد است. در مقابل سیستم عامل اندروید در در صنعت فناوری‏های پیشرفته سهمی ۴۵ درصدی، در صنایع تولیدی سهمی ۳۹ درصدی و در صنعت حمل و نقل نیز سهمی ۳۵ درصدی دارد.