سیستم عامل iOS اپل همچنان انتخاب اول کسب و کارها است

سیستم عامل iOS اپل همچنان انتخاب اول کسب و کارها است

همکاران سیستم- نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد سیستم عامل iOS اپل همچنان انتخاب اول کسب و کارها است.
به گزارش وب‌سایت zdnet، نتایج یک نظرسنجی که توسط شرکت Piper Jaffray در میان ۱۱۲ مدیر عامل از کشورهای آمریکای شمالی، اروپا و کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام انجام شده است نشان می‌دهد سیستم عامل iOS اپل همچنان انتخاب اول کسب و کارهای تجاری برای استفاده از ابزارهای همراه در محیط کار است. در این مطالعه حدود ۹۸ درصد از شرکت کنندگان گفته‌اند شبکه مورد استفاده آن‌ها در محل کار از ابزارهای تحت این سیستم عامل پشتیبانی می‌کند. ۷۹ درصد نیز گفته‌اند از ابزارهای اندرویدی نیز در محل کار استفاده می‌کنند. سهم ابزارهای تحت ویندوز فون نیز از این میان ۵۸ درصد بوده است. ۲۴ درصد نیز گفته‌اند از ابزارهای همراه به لک بری نیز در محل کار استفاده می‌کنند.

در این مطالعه ۸۹ درصد از مدیران عامل شرکت کننده گفته‌اند ابزارهای همراه تحت سیستم عامل اپل را در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهند تا از آن‌ها برای مقاصد کاری استفاده کنند. ۵۵ درصد گفته‌اند ابزارهای اندرویدی را نیز برای استفاده در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهند. سهم ابزارهای تحت ویندوز فون و به لک بری نیز به ترتیب ۳۰ درصد و ۲۵ درصد اعلام شده است.

تحلیل‌گران احتمال داده‌اند یکی از دلایل اقبال کسب و کارها به ابزارهای تحت سیستم عامل iOS این باشد که دو شرکت اپل و IBM برای تولید راهکارهای کسب و کار با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کرده‌اند. با این همه این مطالعه خبرهای بدی را هم برای شرکت IBM به همراه دارد. نتایج نشان می‌دهد ۶۷ درصد شرکت کنندگان گفته‌اند در سال ۲۰۱۵ قصد استفاده از ابزارهای ذخیرش داده این شرکت را ندارند. کسب و کارهای تجاری در حال حاضر بیشتر از راهکارها و ابزارهای ذخیرشی دو شرکت NetApp و EMC استفاده می‌کنند.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که استقبال کسب و کارهای از خدمات پردازش ابری شرکت آمازون در حال افزایش و علاقه آن‌ها با استفاده از پلت فرم ابری گوگل در حال کاهش است. استفاده از خدمات پردازش ابری شرکت‌های مایکروسافت و Rackspace نیز در سال ۲۰۱۵ با اندکی رشد همراه خواهد بود.