سیستم عامل لینوکس در دنیای پردازش ابری از ویندوز پیش افتاد

سیستم عامل لینوکس در دنیای پردازش ابری از ویندوز پیش افتاد

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‌دهد سیستم عامل لینوکس در بازار راهکارهای ابری ویژه کسب و کارها از ویندوز پیش افتاده است.به گزارش وب‌سایت theinquirer، نظرسنجی بنیاد لینوکس نشان می‌دهد سهم سیستم عامل لینوکس از بازار پلتفرم‌های پردازش ابری مورد استفاده کسب و کارهای تجاری افزایش یافته است. در این نظرسنجی که ۷۷۴ کسب و کار در آن شرکت کرده‌اند، ۷۵ درصد اعلام کرده‌اند از لینوکس به عنوان مهم‌ترین سیستم عامل ابری استفاده می‌کنند. کمتر از ۲۴ درصد از ویندوز به عنوان مهم‌ترین اولویت برای استفاده از راهکارهای پردازش ابری نام برده‌اند. کمتر از ۲ درصد نیز گفته‌اند از طریق سیستم عامل یونیکس از از پلت‌فرم‌های ابری استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، افزایش سهم سیستم عامل لینوکس در بازار کسب و کارهایی که از پلتفرم‌های ابری استفاده می‌کنند به قیمت کاهش سهم ویندوز تمام می‌شود. در سال ۲۰۱۱ بنیاد لینوکس در مطالعه‌ای دریافته بود که ۶۵ درصد از پلتفرم‌های ابری از طریق سیستم عامل لینوکس مورد استفاده قرار گرفته است و ۴۵ درصد از طریق ویندوز. امسال اما سهم لینوکس به ۷۹ درصد و سهم ویندوز به ۳۶ درصد رسیده است.

برآوردهای لینوکس همچنین نشان می‌دهد که تعداد کسب و کارهایی که در حال گذار از ویندوز به سمت لینوکس هستند نیز در حال افزایش است. حدود ۸۷ درصد از کسب و کارهای شرکت‌کننده در این نظرسنجی نیز اعلام کرده‌اند قصد دارند از سرورهای تحت لینوکس بیشتری امسال استفاده کنند. ۸۲ درصد نیز گفته‌اند قصد دارند سال آینده از سرورهای تحت لینوکس استفاده کنند.

کسب و کارهای شرکت کننده در این مطالعه از قابلیت‌ها و مزیت‌های لینوکس به عنوان مهم‌ترین دلیل خود برای اولویت دادن به این سیستم عامل یاد کرده‌اند. ۷۸ درصد لینوکس را امن‌تر از دیگر سیستم‌های عامل دانسته‌اند. فقط ۱۷ درصد از آن‌ها بر این باور بوده‌اند که دیگر سیستم‌های عامل به اندازه لینوکس امن است.