سیستم عامل رایانه‌ای اپل به‌روز شد

سیستم عامل رایانه‌ای اپل به‌روز شد

همکاران سیستم- شرکت اپل یک‌ به‌روزرسانی برای دو نسخه از سیستم عامل رایانه‌ای خود موسوم به OS X Yosemite و El Capitan عرضه کرد تا از این طریق حفره امنیتی مشابهی که هفته گذشته در سیستم عامل موبایلی iOS ۹.۳.۵ شناسایی و برطرف شد بود را وصله کند.

به گزارش وبسایت Zdnet، شرکت امنیتی Lookout اعلام کرد در سیستم عامل موبایلی iOS ۹.۳.۵ سه نقطه آسیب‌پذیر وجود دارد که امکان دسترسی به موقعیت جغرافیایی دستگاه، لیست شماره تلفن‌ها، متن‌ها، تماس‌ها، و ایمیل‌ها را برای هکرها فراهم می‌کند و البته دسترسی به میکروفون دستگاه هم ممکن می‌شود.

اپل اعلام کرد به‌روزسانی امنیتی برای کاربران رایانه‌ای OS X به یک اپلیکیشن امکان می‌دهد تا کدهای دلخواه را با قابلیت دسترسی به هسته مرکزی سیستم عامل اجرا کند.

شرکت اپل به صورت همزمان یک به‌روزرسانی برای مرورگر اینترنتی Safari ۹ هم عرضه کرد تا نقاط آسیب‌پذیر در آن برطرف شوند. گفته می‌شود اختلال حافظه‌ای در بخش WebKit باعث می‌شد دسترسی هکرها به سیستم مرکزی فراهم شود. دو آسیب‌پذیری دیگر در هسته مرکزی این مرورگر اینترنتی نیز به هکرها امکان می‌داد قفل دستگاه را بشکنند و سپس با نصب بدافزارهای مورد نظر، حملات مربوطه را انجام دهند.