سیستم عامل اختصاصی هوآوی برای گوشی‌های هوشمند

هوآوی سیستم عاملی که به تنهایی برای دستگاه‌های الکترونیکی مختلف از جمله تلفن‌های همراه توسعه داده است را معرفی کرد.

این اقدام در حالی صورت گرفت که به نظر می‌رسد غول فناوری چینی اعتماد خود به فناوری‌های آمریکایی را کنار گذاشته و تصمیم دارد با سیستم عامل جدید در مقابل شرکت‌های اپل و گوگل بایستد.

سیستم عامل جدید که HarmonyOS نام دارد سال 2019 میلادی پس از قرار دادن نام هوآوی در لیست سیاه آمریکا و قطع دسترسی آن به سیستم عامل اندروید گوگل راه‌اندازی شد.

این اقدام همراه با تحریم‌های بیشتر که دسترسی هوآوی به محصولات نیمه هادی را محدود می‌کرد همراه شد و در حالی که چند ماه از انتشار نام هوآوی به عنوان بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه در جهان می‌گذشت، تحریم‌های آمریکا فعالیت‌های آن را فلج کرد.

هوآوی توسعه HarmonyOS را از سال 2016 میلادی آغاز کرد و آن را به عنوان یک سیستم عامل ویژه معرفی کرد که می‌تواند در بسیاری از دستگاه‌های متصل به اینترنت، از گوشی‌های هوشمند گرفته تا فناوری‌های پوشیدنی مورد استفاده قرار گیرد.

این کمپانی ادعا می‌کند که ساخت اپلیکیشن‌های موبایلی برای سیستم عامل مذکور بسیار آسان است و محصول جدید به راحتی با برنامه‌های مختلف کار می‌کند.

تمرکز اصلی HarmonyOS برای کار کردن در دستگاه‌های الکترونیکی مختلف یکی از مواردی است که هوآوی تلاش می‌کند از طریق آن از سیستم عامل اندروید گوگل و iOS اپل پیشی بگیرد.

منبع: cnbc