سیستم رمزگذاری Office ۳۶۵ غیرفعال شد

سیستم رمزگذاری Office ۳۶۵ غیرفعال شد

همکاران سیستم- زمانی که مایکروسافت سیستم رمزگذاری برای مجموعه نرم‌افزاری Office ۳۶۵ را ماه نوامبر معرفی کرد، این امکان به عنوان یک قابلیت مزاحم و دست‌وپاگیر معرفی شد. زیرا کاربرانی که پیام‌های رمزگذاری شده را بر اساس آن دریافت می‌کردند، باید وارد حساب کاربری خود در سیستم مایکروسافت می‌شدند تا بتوانند آن‌ها را به زبان قابل فهم تبدیل کنند.
به گزارش وبسایت Techworld این قابلیت در شرایطی مفید و کارآمد بود که یک کاربر در سیستم مایکروسافت حساب کاربری داشته باشد. اما دیگران مجبور بودند برای حل این مشکل یک حساب کاربری مایکروسافتی باز کنند تا بتوانند متن پیام‌های رمزگذاری شده را در اختیار بگیرند.
گفته می‌شود از زمانی که مایکروسافت این قابلیت‌ را راه‌اندازی کرد هیچ یک از کاربران آن روی کره خاکی از سرویس مذکور استقبال نکرد و غول نر‌م‌افزاری جهان سرانجام تصمیم گرفت آن را کنار بگذارد.
با این توضیح، هم‌اکنون آن دسته از کاربرانی که حساب کاربری مایکروسافت را در اختیار ندارند و یا اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را وارد نکرده‌اند، می‌توانند با وارد کردن رمز عبوری که مایکروسافت به ایمیل آن‌ها ارسال می‌کند متن پیام‌های رمزگذاری شده را در اختیار بگیرند.
با این اتفاق،‌ هر یک از کاربران ۱۵ دقیقه زمان دارند رمز عبوری که مایکروسافت برای آن‌ها ارسال کرده است را مورد استفاده قرار دهند و از این طریق بتوانند پیام‌های دریافتی را رمزنگاری کنند.
“شوبیت ساهای”(Shobhit Sahay) یکی از مدیران تولید مرکز Office ۳۶۵ روی وبلاگ رسمی مایکروسافت نوشت: «با تغییرات جدید شما به راحتی می‌توانید به پیام دریافتی خود پاسخ دهید یا آن را برای کاربر دیگر بفرستید. تمام اقداماتی که در این زمینه انجام می‌دهید رمزگذاری می‌شود».
مایکروسافت در اقدام تازه خود Office ۳۶۵ Message Encryption را جایگزین Exchange Hosted Encryption کرده است که ماه فوریه در اختیار کاربران قرار گرفت و از آن زمان تاکنون بیش از یک میلیون پست الکترونیکی برمبنای آن ارسال شده است.