سیستم جدید مایکروسافت برای توسعه اینترنت اشیا در سازمان‌ها

سیستم جدید مایکروسافت برای توسعه اینترنت اشیا در سازمان‌ها

همکاران سیستم- مایکروسافت محصول جدیدی را با نام IoT Central عرضه کرده است که در اصل پلتفرم مدیریت شده «اینترنت اشیا-به‌عنوان-خدمات» محسوب می‌شود و به سازمان‌ها امکان می‌دهد اپلیکیشن‌های مرتبط با حوزه اینترنت اشیا (IoT) را بدون نیاز به کارشناسان داخلی به راحتی در اختیار بگیرند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، سیستم IoT Central در نظر دارد موانع موجودبرای استقرار راهکارهای اینترنت اشیا در سازما‌ن‌ها را کاهش دهد. یکی از سخنگویان شرکت مایکروسافت در این خصوص به پایگاه خبری ZDNet توضیح داده است که «این شرکت تاریخچه طولانی در زمینه آسان‌سازی استقرار فناوری‌ها دارد و آنها را برای همگان عرضه می‌کند» و با این توضیحات به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت برای خدمات اینترنت اشیا هم برنامه‌ریزی‌های مشابه را انجام داده است.

سخنگوی مایکروسافت همچنین اظهار داشت که سیستم جدید به شرکت‌های توسعه دهنده محصولات مرتبط با اینترنت اشیا امکان می‌دهد در زمان مناسب با پشتیبانی فنی کامل فناوری‌های جدید خود را در اختیار سازمان‌ها بگذارند.

این سخنگوی مایکروسافت توضیح داد: «این سیستم طراحی شده است تا امکان نوآوری، طراحی، سازگاری و یکپارچگی سریع محصولات هوشمند را با سیستم‌ها و اپلیکیشن‌هایی در مقیاس سازمان‌ها فراهم کند و از این طریق چرخه عرضه محصولات جدید را آسان‌تر کند».

سیستم IoT Central خدمات گسترده‌ای را در خود جا داده است برخی از نخستین شرکت‌هایی که با آن سازگار شده‌اند شامل ThyssenKrupp Elevator، Sandvik Coromant و Rolls-Royce می‌شوند.