سیستم تشخیص چهره ویندوز ۱۰ به راحتی فریب می‌خورد

همکاران سیستم- نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عامل ویندوز ۱۰ به هکرها امکان می‌دهند با استفاده از عکس ساده مربوط به صورت کاربر بتوانند سیستم Windows Hello مخصوص تشخیص چهره صاحب دستگاه را دور بزنند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ این‌طور که شرکت امنیتی آلمانی Syss اعلام کرده است، حفره امنیتی مذکور در رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ که با ویرایش‌های قبل از Fall Creators Update فعالیت می‌کنند به راحتی بروز می‌کند.
نکته قابل‌ملاحظه این است که حتی یک عکس بی‌کیفیت چهره کاربر که با چاپگرهای لیزری تهیه شده است نیز اگر در مقابل دوربین مادون قرمز قرار بگیرد، می‌تواند برای ورود به دستگاه به کار گرفته شود. البته شرکت امنیتی می‌گوید که این ورود نیاز به اندکی دستکاری و اصلاحات دارد.
ایجاد حفره امنیتی در سیستم Windows Hello به این معنی خواهد بود که اگر رایانه شخصی شما در اختیار شخص دیگری قرار بگیرد با استفاده از تصویر صورت شما امکان ورود به دستگاه فراهم می‌شود و ویرایش‌های قدیمی‌تر از آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت به راحتی فریب می‌خورد.


البته باید توجه داشته باشید آن دسته از کاربرانی که روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود آخرین نسخه به‌روزرسانی شده یعنی Fall Creators Update را در اختیار گرفتند هم می‌توانند قربانی این مشکل شوند. زیرا شرکت امنیتی Syss می‌گوید اگر فرآیند ورود به ویندوز از طریق تشخیص چهره در نسخه‌های قبلی تنظیم شده بود، این مشکل همچنان به قوت خود باقی است.
بر این اساس کاربران می‌بایست پس از دریافت آخرین به روز رسانی، بار دیگر چهره خود را برای سیستم امنیتی Windows Hello تعریف کنند.