سیستم امنیتی مایکروسافت در مقابل بدافزارها به‌روز شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت یک به‌روزرسانی منتشر کرده است تا از این طریق حفره‌ امنیتی موجود در سیستم محافظت در مقابل بدافزارها را از بین ببرد.
این حفره امنیتی زمانی فعال می‌شود که سیستم Malware Protection Gnine مایکروسافت نمی‌تواند یک فایل را اسکن کند و همین مسئله باعث می‌شود در بخش حافظه دستگاه اختلال ایجاد شود.
به گزارش وب سایت mediapost؛ یک شرکت امنیتی با انتشار این خبر توضیح داد هکرها موفق شدند با استفاده از حفره امنیتی یاد شده از یک وب‌سایت برای انتشار فایل مورد نظر خود در سیستم قربانی استفاده کنند و این اتفاق زمانی صورت می‌گیرد که کاربر سایت اینترنتی آلوده را مشاهده می‌کند.
مایکروسافت در این خصوص اعلام کرد یک هکر از طریق این نقطه آسیب‌پذیر به راحتی می‌تواند فایل آلوده خود را از طریق پست الکترونیکی یا پیام‌های فوری اینترنتی اسکن شده ارسال کند تا زمانی که فایل مربوطه باز می‌شود، رایانه کاربر آلوده شود.
این شرکت هم‌چنین اعلام کرذ: «اگر نرم‌افزار ضدویروس آلوده شده به این فایل فعال شود، سیستم Malware Protection Engine مایکروسافت به صورت خودکار فایل‌ها را اسکن می‌کند و سپس از طریق این نقطه آسیب‌پذیر اجازه می‌دهد فایل آلوده گسترش یابد.»
در این شرایط سیستم اسکن کردن فایل‌ها در آن واحد غیرفعال می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا هکر بتواند به راحتی فایل‌های مخرب خود را وارد رایانه قربانی کند.
لازم به ذکر است مایکروسافت پس از آگاهی از این فایل به سرعت در مقابل آن عمل کرد و با یک به‌روزرسانی آن را از میان برداشت.