سیستم‌های ابری و موبایلی، عامل رونمایی از محدودیت‌های کنونی شبکه‌های سازمانی

سیستم‌های ابری و موبایلی، عامل رونمایی از محدودیت‌های کنونی شبکه‌های سازمانی

همکاران سیستم- ادغام محیط‌های مجازی‌شده شبکه‌های داخل سازمانی با یکدیگر به همراه افزایش ترافیک شبکه‌های موبایلی باعث شده است تا محدودیت شبکه‌های کنونی بیش از پیش نمایان شود.

به گزارش وب سایت news.techworld، محققان مرکز تحقیقاتی IDC طی مذاکرات خود در همایش Interop که در لس‌آنجلس برگزار شده بود توضیح دادند که این فشار دوگانه موجب شده است نیاز برای در اختیار گرفتن شبکه‌های پویاتر با مقایس‌های واقعی‌تر در آینده بیشتر احساس شود.

“روهیت مهرا”(Rohit Mehra) مدیر مرکز زیرساخت‌های شبکه‌ای شرکت IDC در این خصوص گفت: «ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری و ابزارهای موبایلی در حوزه شبکه‌های فناوری‌ اطلاعات در سازمان‌ها دو نمونه قابل ملاحظه در تغییر رویه‌ها در این زمینه محسوب می‌شوند».

او در ادامه توضیح داد: «شبکه‌های سازمانی تاکنون ایستا و قابل اعتماد بوده‌اند و نیازهای فنارانه سازمانی را پاسخ می‌گفتند. اما هم‌اکنون موقع آن رسیده است تا این شبکه‌ها تغییر کنند. اما برای چه نیاز به چنین تغییری احساس می‌شود؟ زیرا ترافیک اطلاعاتی شبکه‌ها در حال انفجار است و به میزان قابل ملاحظه افزایش یافته است».

در حال حاضر عوامل متعددی وجود دارند که نشان می‌دهند شبکه‌های سازمانی سنتی قادر به پاسخگویی همه نیازهای کنونی سازمان نیستند.

ترافیک اطلاعاتی در شبکه‌های موبایلی باعث شده است تا مراکز اطلاعات سازمانی با مشکلات فراوان مواجه شوند. در سال 2010 میلادی 45 درصد کارمندان سازمانی از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محل کار استفاده می‌کردند که امروزه بیش از دو سوم این افراد دستگاه‌های الکترونیکی شخصی را در محل کار استفاده می‌کنند و با این دستگاه‌ها به شبکه سازمانی متصل می‌شوند.

مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که تا سال 2020 میلادی بیش از 30 میلیارد دستگاه الکترونیکی هوشمند بی‌سیم و باسیم با قابلیت اتصال به اینترنت در جهان وجود داشته باشد. در این جریان کاربران توقع دارند که قابلیت‌های دستگاه‌های الکترونیکی همراه برای اتصال به اینترنت افزایش یابد.