سَپ با خرید شرکت آریبا جای پای خود در بازار پردازش ابری را محکم می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آلمانی SAP یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه طراحی و عرضه راهکارهای تجارت الکترونیک به نام آریبا را خریداری کرده است. این خرید که برای SAP حدود ۴٫۳ میلیارد دلار هزینه دربر داشته است، می‌تواند حضور این شرکت در بازار نرم‌افزارها و راهکارهای مبتنی بر پردازش ابری را تقویت کند.

به گزارش وب سایت itworld، شرکت آریبا در زمینه تجارت الکترونیک و تبادلات بین کسب و کارهای مختلف به طراحی و تولید راهکارهای نرم افزاری مشغول است و خرید آن می‌تواند جای پای شرکت SAP در بازار فناوری‌های پردازش ابری را تثبیت کند. SAP پیش از این نیز ۳٫۴ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید شرکت SuccessFactors، تامین‌کننده نرم‌افزارهای مدیریت منابع انسانی کرده بود.

براساس این گزارش قرار است پرونده این معامله در سه ماهه سوم سال جاری خاتمه یابد، اما تعیین زمان دقیق آن به طی مراحل قانونی اخذ مجوز و نظر سهامداران آریبا بستگی دارد. شرکت آریبا در سال ۲۰۱۱ بیش از ۴۴۴ میلیون دلار درآمد داشته است. ۲۶۰۰ نفر در سراسر جهان در استخدام این شرکت قرار دارند. آریبا در بازار ۳۱۹ میلیارد دلاری راهکارهای تراکنش تجاری، هوشمندی تجاری و غیره در میان ۷۳۰ هزار شرکت فعال توانسته سهم قابل توجهی از این درآمدها را از آن خود کند.

موسسه پژوهشی گارتنر نیز چندی پیش گزارش داده بود که شرکت آریبا سال گذشته میلادی در صنعت نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین منابع بیشترین رشد درآمدی در سراسر جهان را داشته است. درآمدهای آریبا از این بازار در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با سال قبل از آن ۴۶٫۵ درصد افزایش داشته است.

شرکت SAP قصد دارد پس از کامل شدن فرایند خرید تمام توان و سرمایه تامین‌کنندگان فناوری‌های پردازش ابری خود را زیر نظر شرکت آریبا درهم ادغام و از آن‌ها به عنوان یکی از زیرشاخه‌های مستقل خود استفاده کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *