سونی و پاناسونیک دیسک‏‌های ۳۰۰ گیگابایتی تولید می‌‏کنند

سونی و پاناسونیک دیسک‏‌های ۳۰۰ گیگابایتی تولید می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت‏‌های سونی و پاناسونیک قصد دارند با همکاری یکدیگر دیسک‏‌های نوری ۳۰۰ گیگابایتی تولید کنند.
به گزارش وب‏‌سایت cnet، دو شرکت سونی و پاناسونیک قصد دارند با همکاری یکدیگر دیسک‏‌های نوری ۳۰۰ گیگابایتی را برای ذخیره داده‏‌ها و اطلاعات تولید کنند.این دو شرکت اظهار امیدواری کرده‌‏اند که بتوانند این دیسک‏‌ها را تا پایان سال ۲۰۱۵ وارد بازار کنند.
این دو شرکت می‌‏کوشند به کمک یکدیگر استاندارد جدیدی را برای دیسک‏‌های نوری ابداع کنند که به کمک آن بتوانند حداقل ۳۰۰ گیگابایت داده را بر روی آن‌ها ذخیره کنند. هدف سونی و پاناسونیک این است که تا قبل از ۲۰۱۵ از این فناوری رونمایی کنند.
بر اساس این گزارش، گروه هدف این دیسک‏‌ها کاربران حرفه‏‌ای و متخصصی مثل کسب‏ و کارهای تجاری است که می‌‏خواهند حجم زیادی از داده‏‌ها و اطلاعات را برای مدت طولانی ذخیره کنند. شرکت سونی از صنعت تولید محصولات ویدئویی به عنوان یکی از مهم‌ترین کاربران این دیسک‏‌ها نام برده است. شرکت‌‏های عرضه‏‌کننده پایگاه‌‏های پردازش ابری نیز از جمله دیگر کاربران بالقوه این دیسک‏‌ها خواهند بود.
شرکت پاناسونیک که برای اولین بار این خبر را منتشر کرده بود، در بیانیه مطبوعاتی خود درباره این دیسک‏‌ها گفته است: دیسک‏‌های نوری قابلیت‏‌های فوق‌‏العاده‌‏ای برای پشتیبانی از داده‏‌ها در مقابل برخی عوامل محیطی مثل گرد و خاک و آب دارد. این دیسک‏‌ها از قدرت مقاومت زیادی نیز در برابر تغییرات دما و رطوبت برخوردارند.‌ این دیسک‏‌ها همچنین قابلیت یکپارچه‌‏سازی نسل‏‏‌های مختلف فناوری‏‌ها و فرمت‏‌های داده‏‌ای را دارا هستند و به همین خاطر از آن‌ها می‌‏توان به صورت بلند مدت‌‏تری استفاده کرد.