سونی برای کاربران محصولات خود خدمات ذخیره و اشتراک فایل عرضه می کند

سونی برای کاربران محصولات خود خدمات ذخیره و اشتراک فایل عرضه می کند

همکاران سیستم- شرکت سونی اخیراً از عرضه خدمات اشتراک فایل های عکس و ویدئو برای کاربران محصولات خود خبر داده است. کاربران سونی از این پس می توانند برای ذخیره عکس ها و ویدئوهای خود به یک فضای 5 گیگابایتی که این شرکت در اختیار آنها قرار داده است دسترسی داشته باشند.

به گزارش وب سایت digitaltrends شرکت سونی با افزودن قابلیت پردازش ابری به خدمات PlayMemories خود به کاربران این امکان را می‌دهد که فایل‌های خود را در این فضا ذخیره کنند و همیشه و در همه جا به آنها دسترسی داشته باشند. سونی زمان عرضه رسمی این خدمات را 25 می اعلام کرده است.

سونی می‌کوشد با عرضه این خدمات بین همه محصولات خود پیوند ایجاد کند، اما به نظر می رسد هدف اصلی از عرضه این خدمات افزایش برد و نفوذ سونی در بین دارندگان گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی باشد. به همین خاطر این شرکت قصد دارد با طراحی نرم افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی فناوری‌های همراه به کاربران فناوری های همراه کمک کند فایل های عکس و ویدئوی خود را در این فضای 5 گیگابایتی آپلود کنند. این نرم افزارهای کاربردی که سازگار با سیستم عامل های اندروید و iOS است به زودی در فروشگاه های مجازی از قبیل GooglePlay در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

کاربران با استفاده از این خدمات می‌توانند فایل های مورد نظر خود را در این فضای 5 گیگابایتی آپلود کنند و پس از آن آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و از طریق محصولات مختلف شرکت سونی از جمله دستگاه‌های تلویزیون براویو و پلی استیشن 3 یا ویتا به تماشای آنها بپردازند.

این خدمات ابتدا در کشورهای ژاپن، فرانسه، آلمان، کانادا، بریتانیا و آمریکا عرضه خواهد شد. کاربران برای استفاده از این خدمات باید نرم افزار PlayMemories Studio را به قیمت 15 دلار دانلود کنند، البته کاربران پلی استیشن‌های 3 و ویتا این نرم افزار را به طور رایگان دریافت خواهند کرد.