سود خالص اوراکل ۱۱ درصد افزایش یافت

همکاران سیستم- گزارش مالی اوراکل از سه ماه اول سال جاری حاکی از این است که سود خالص این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است، اما درآمدهای حاصل از فروش سخت افزارهای عرضه شده از سوی این شرکت حدود ۲۴ درصد کاهش داشته است.
به گزارش وب سایت itworld، گزارش مالی اوراکل نشان می‌دهد درآمد خالص این شرکت در سه ماهه منتهی به آگوست با ۱۱ درصد رشد به ۲ میلیارد دلار رسیده است، اما درآمد خام این شرکت با ۲ درصد کاهش به ۸.۲ میلیارد دلار رسیده است. اوراکل در این دوره شاهد رشد بازار نرم افزار‌ها و افول بازار سخت افزارهای خود بوده است.
درآمد شرکت اوراکل از محل فروش سیستم‌های سخت افزاری با ۲۴ درصد کاهش به ۷۷۹ میلیون دلار رسیده است. با این حال، فروش برخی از سیستم‌های «مهندسی شده» این شرکت در این دوره حتی تا ۱۰۰ درصد نیز رشد داشته است. اوراکل پیش بینی کرده است فروش این نرم افزار در کل سال درآمدی یک میلیارد دلاری به همراه داشته باشد. این شرکت به خدمات پردازش ابری خود نیز امید زیادی بسته و پیش بینی کرده است که درآمدهای حاصل از ارائه این خدمات نیز به یک میلیارد دلار برسد.
گزارش درآمدی اوراکل در حالی منتشر می‌شود که لری الیسون چند روز پیش در کنفرانس سالانه این شرکت در سان فرانسیسکو از عرضه محصولات جدیدی خبر داده است. وی گفته است بزوردی طیف وسیع تری از راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری، برنامه ریزی منابع سازمانی و مدیریت سرمایه‌های انسانی را به صورت خدمات و تحت فناوری‌های پردازش ابری عرضه خواهیم کرد. وی از افزایش تعداد پایگاه‌های داده، پلت فرم جاوا و شبکه‌های اجتماعی این شرکت خبر داده است. پیش بینی می‌شود مقامات شرکت اوراکل در روزهای آینده اخبار بیشتری از برنامه‌های این شرکت را فاش کنند.