سه شغل پرطرفدار رایانش ابری در سال ۲۰۱۶

سه شغل پرطرفدار رایانش ابری در سال ۲۰۱۶

همکاران سیستم – امروزه شرکت‌ها به طور روزافزونی به استفاده از فناوری‌های مربوط به رایانش ابری روی آورده‌اند. شرکت‌ها برای موفقیت در این روند، مستلزم شناسایی و جذب کارشناسانی هستند که بتوانند از این فضا به خوبی استفاده کرده و پاسخ مناسبی به چالش‌های احتمالی در ذهن داشته باشند.به گزارش وبسایت InfoWorld، انتظار می‌رود در سال آینده، سه شغل ابری که مورد توجه سازمان‌ها قرار گیرد به این شرح باشد:

۱. معمار و توسعه‌گر Container
Container روشی در توسعه پراکنده (Distributed Development) و یک نوع الگوی معماری به شمار می‌رود. فناوری نوظهور کانتینر، اجرای برنامه‌های کاربردی مجازی‌شده را بهینه کرده است.
امروزه کارشناسانی که از مهارت کار با Docker، Rocket، Mesos یا Kubernetes برخوردار باشند، می‌توانند به راحتی در سازمان‌های درخواست‌کننده خدمات ابری مشغول به کار شوند. ضمناً بد نیست بدانید کانتینر یک نوع فناوری متن باز است لذا شروع کار با آن، رایگان یا بسیار کم‌هزینه است.
اگر شما درک مناسبی از معماری سرویس‌گرای توسعه (Service-Oriented Development) داشته باشید، می‌توانید به راحتی با کانتینرها کار کنید.
۲. دانشمندان داده‌های ابری
رایانش ابری باعث شده هزینه استفاده از سیستم‌های کلان داده بسیار کاهش یابد.
از این رو تقاضای سازمانی برای خدمات کسانی که بتوانند در دو حوزه «تجزیه و تحلیل داده‌ها» و «سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری» فعالیت کنند بالاست. از دیگر فناوری‌های مرتبط می‌توان به پیش‌بینی‌های تحلیلی، یادگیری ماشینی و اینترنت اشیاء نام برد.
۳. کارشناسان DevOps ابری
DevOps ترکیبی از دو واژه Development (توسعه) و Operation (عملیات) است. در واقع DevOps را می‌توان ملغمه‌ای از «خودکارسازی فرایند توسعه» و «پلتفرم‌های رایج ابری» دانست.
ترکیب توسعه و عملیات در ابر، باعث شده تقاضا برای خدمات کسانی که با این فضا آشنایی کافی داشته باشند و بتوانند تغییرات فناوری‌های مرتبط را بشناسند و همگام با آن به جلو حرکت کنند، افزایش یابد.