سه‌پنجم کارمندان با ایمیل اطلاعات حساس سازمانی را به‌اشتراک می‌گذارند

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، مدیران می‌بایست در مورد رفتار کارکنان خود در برابر اسناد سازمانی حساس نگرانی بیشتری داشته باشد. با توجه به حجم بالای داده‌هایی که گروه‌های IT در سازمان‌ها تولید می‌کنند، برقراری ارتباط موثر و ایمان برای جلوگیری از هرگونه نقض داده بسیار لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

شرکت Igloo Software از توسع‌دهندگان راهکارهای نرم‌افزار-به‌عنوان-خدمات (SaaS) به تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد پست الکترونیکی بهترین روش برای به اشتراک گذاری اطلاعات حساس یا اطلاعات شخصی محسوب می‌شود.

این مرکز نظرسنجی ویژه‌ای را روی 2000 کارمند در شرکت‌هایی که هر کدام از آنها بیش از 250 کارمند داشتند انجام داد و نتایج حاصل از آن را با گزارش سال 2018 میلادی مقایسه کرد.

گزارش جدید با عنوان «وضعیت فضای کاری دیجیتالی 2019» منتشر شد و کارشناسان طی آن دریافتند دوسوم کارمندان سازمانی یا به عبارت دقیق‌تر 61 درصد آنها اطلاعات حساس را از طریق پست الکترونیکی به اشتراک می‌گذارند.

بر ساس این گزارش مشخص شد چشم‌انداز دیجیتالی فعلی در سازمان‌های مورد بررسی، نیازهای کارکنان آنها را برآورده نمی‌کند. همچنین در مقایسه با گزارش سال گذشته مشخص شد برخی مشکلات نسبت به قبل بزرگتر هم شده است.

کارشناسان همچنین اعلام کردند بیش از یک‌چهارم کارمندان یا به عبارت دیگر 28 درصد آنها از ابزارهای مخصوص ارسال پیام‌های فوری برای به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی و حساس استفاده می‌کنند و این اتفاق یک خطر بزرگ و جدی را برای سازمان‌ها ایجاد کرده است.

منبع: zdnet