سهم ویندوز ۷ از بازار جهانی سیستم‌های عامل رکورد شکست

سهم ویندوز ۷ از بازار جهانی سیستم‌های عامل رکورد شکست

همکاران سیستم- سایت بریتانیایی The Register به گزارش دو منبع آنلاین مانیتورینگ که ترافیک سرورهای اینترنتی را بررسی می‌کنند گزارش داد، سهم ویندوز ۷ از بازار جهانی سیستم‌های عامل می‌تواند به رکورد تازه دست یابد.به گزارش وبسایت Itp، این سایت اینترنتی با فرض محاسبه سهم ترافیک اینترنتی در بازار جهانی سیستم‌های عامل رایانه‌ای که اطلاعات آن بین اکتبر ۲۰۱۳ تا ژانویه ۲۰۱۵ توسط مراکز Netmarketshare و Statcounter جمع‌آوری شده بود، گزارش حاضر را منتشر کرد.

هر دو مرکز تحقیقاتی یاد شده اعلام کردند که در این دوره زمانی سهم ویندوز ۷ به بیشترین میزان خود رسیده است و بر این اساس در ماه نوامبر رقم ۵۵.۷۵ درصد برای مرکز Statcounter و ۵۶.۴۱ درصد برای مرکز Netmarketshare گزارش شده است. در برخی بخش‌ها از این دوره زمانی کاهش متوسط نیز دیده شده است که با این وجود مرکز Statcounter گزارش داده است که در ژانویه امسال بار دیگر افزایش سهم ویندوز ۷ تجربه شده است.

با در نظر گرفتن ترافیک اینترنتی برای محاسبه کردن سهم سیستم‌های عامل در بازار جهانی، به نظر می‌رسد که مشتریان سازمانی مایکروسافت ویندوز ۱۰ را یک به‌روزرسانی حیاتی برای خود می‌دانند.

زمانی که شرکت مایکروسافت خبر بازنشسته شد ویندوز XP را منتشر کرد، امیدوار بود تعداد کاربران آن برای ویندوز ۸ افزایش یابد. اما در مقابل بخش بزرگی از مشتریان این شرکت سراغ ویندوز ۷ رفتند. به‌روزرسانی نسخه‌های قبلی سیستم‌های عامل مایکروسافت به ویندوز ۷ کاربران را خارج از اکوسیستم ابزارهای کاربردی مایکروسافت از جمله سیستم ابری Office ۳۶۵ قرار می‌دهد. اما به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ این امکان را در اختیار کاربران می‌گذارد تا بتوانند وارد این اکوسیستم شوند و مایکروسافت بتواند فرآیند کسب درآمد از آنها را آغاز کند.