سهم بازاریابی دیجیتال از بودجه سازمان‏‌ها افزایش می‌‏یابد

سهم بازاریابی دیجیتال از بودجه سازمان‏‌ها افزایش می‌‏یابد

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‏‌بینی کرده است شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها بودجه بازاریابی دیجیتال خود را در سال ۲۰۱۴ تا ۱۰ درصد افزایش خواهند داد.
به گزارش وب‏‌سایت گارتنر، بودجه بازاریابی دیجیتال سازمان‏‌ها در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت. سال گذشته نیز بودجه‌‏ای که سازمان‏‌ها صرف بازاریابی دیجیتال کرده بودند با نرخی دو رقمی افزایش یافته بود. بر اساس برآوردهای گارتنر، شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها سال گذشته به طور متوسط ۷. ۱۰ درصد از درآمدهای سالانه خود را صرف فعالیت‏‌های مرتبط با بازاریابی کرده بودند که از میان ۱. ۳ درصد کل این درآمد‌ها صرف بازاریابی دیجیتال شده است. در سال ۲۰۱۲ حدود ۶. ۲ درصد از درآمد شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها صرف این نوع از بازاریابی شده بود.
شرکت گارتنر این برآورد‌ها را بر اساس پیمایشی که در میان ۲۸۵ نفر از مدیران شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها در ایالات متحده آمریکا انجام داده است، به دست آورده است. عمده پاسخگویان این نظرسنجی در صنایعی مثل خدمات مالی و بیمه، فناوری‏‌های پیشرفته، ارتباطات، صنایع تولیدی، رسانه‌‏ای، فروشگاهی، سازمان‏‌های دولتی و بهداشت و درمان فعالیت می‌‏کرده‌‏اند.
بر اساس این گزارش، حدود یازده درصد از پاسخگویان گفته‌‏اند در سال ۲۰۱۳ بیش از نیمی از بودجه بازاریابی خود را صرف فعالیت‌‏های دیجیتال کرده‌‏اند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۲ فقط ۳ درصد از پاسخگویان گفته بودند بیش از نیمی از بودجه بازاریابی خود را صرف بازاریابی دیجیتال کرده بودند. برآورد گارتنر نشان می‌‏دهد در سال ۲۰۱۳ به طور متوسط ۵. ۲۸ درصد از کل بودجه بازاریابی سازمان‏‌ها صرف فعالیت‏‌های دیجیتال شده است. تبلیغات دیجیتال نیز ۲. ۱۲ درصد از بودجه بازاریابی دیجیتال سازمان‏‌ها را در سال ۲۰۱۳ از آن خود کرده است.
یافته مطالعات گارتنر همچنین حکایت از آن دارد که ۷۷ درصد از شرکت‏‌ها در آمریکا پُست مدیر بخش مشتریان (CCO) را نیز برای خود تعریف کرده‏‌اند. هشتاد و یک درصد سازمان‏‌ها و شرکت‏‌ها نیز در سال ۲۰۱۳ پُست کار‌شناس فناوری‏‌های بازاریابی را برای خود پیش‏‌بینی کرده بودند که این رقم یازده درصد بیشتر از سال ۲۰۱۲ است.
گارتنر همچنین دریافته است سازمان‏‌ها و شرکت‌‏های آمریکایی قصد دارند در سال جاری میلادی سرمایه‏‌گذاری در حوزه ابزار‌ها و تکنیک‌‏های بازاریابی همراه را افزایش دهند.