سهل‌انگاری 8 سازمان دولتی آمریکا برای حفاظت از اطلاعات شخصی مردم

همکاران سیستم – گزارش جدید منتشر شده از سوی جلسه سنای آمریکا نشان داد مجموعه‌ای از اختلالات گسترده طی یک دهه گذشته در هشت آژانس دولتی ایالات متحده به گونه‌ای دنبال شده است که آنها پروتکل‌های امنیتی سایبری پایه را دنبال نکردند و همین اتفاق موجب شد شبکه آنها و بخش اعظم اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی در اختیار هکرها قرار گیرد.

این گزارش را «راب پورتمن» از سناتورهای آمریکایی و «تام کارپر» مدیر و عضو ارشد کمیته فرعی دایمی تحقیقات (PSI) در مرکز امنیت داخلی و امور دولتی آمریکا منتشر کردند.

محققان کمیته PSI تمامی اسناد و گزارش‌های بازرسان عمومی (IG) طی 10 سال گذشته را بر اساس استانداردهای امنیت اطلاعات فدرال مورد بررسی قرار دادند.

این تحقیقات به مدت 10 ماه به طول انجامید و طی آن برآوردهای مربوط به انطباق امنیت سایبری هشت آژانس دولتی آمریکا منتشر شد: 1- وزارت امور خارجه – 2- وزارت حمل و نقل – 3- وزارت مسکن و شهرسازی – 4- وزارت کشاورزی – 5- وزارت بهداشت و خدمات انسانی – 6- وزارت آموزش و پرورش – 7- سازمان امنیت اجتماعی – 8- وزارت امنیت داخلی.

محققان به صورت ویپه فعالیت های هفت سازمان نخست را زیر ذره‌بین قرار دادند. زیرا گزارش‌های منتشر شده از سوی سازمان مدیریت و بودجه (OBM) آمریکا نشان داده بود که آنها در رابطه با اقدامات امنیت سایبری کمترین تلاش را انجام داده‌اند.

منبع: zdnet