سلزفورس بازیابی اطلاعات در پلتفرم خود را آسان کرد

شرکت سلزفورس این هفته محصولی با نام Backup and Restore معرفی کرد که در اصل سرویس جدید حفاظت و بازیابی اطلاعات از نوع کم کد است.

این شرکت که بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) محسوب می‌شود سرویس جدید خود را پس از آن منتشر کرد که تعداد زیادی از مشتریان اعلام کردند که به یک گزینه برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌های مربوط به پلتفرم سلزفورس نیاز دارند.

سلزفورس همچنان سرویس جداگانه بازیابی اطلاعات موسوم به Data Recovery را ارائه می‌دهد، اما این سرویس مشکلات خاص خود را دارد. سلزفورس سال گذشته تلاش کرد به دلیل کم بودن تعداد کاربرانی که از این خدمات استفاده می‌کنند و همچنین در دسترس بودن سرویس‌های مشابه دیگر شرکت‌ها، Data Recovery را بازنشسته کند.

با این حال پس از درخواست مشتریان برای استفاده از خدمات بومی تهیه نسخه پشتیبان، سلزفورس مارس امسال سرویس بازیابی اطلاعات را احیا کرد و وعده راه‌اندازی سرویس Backup and Restore در اواخر سال جاری میلادی را به کاربران داد.

«مارلا هی» مدیر مرکز مدیریت محصولات سلزفورس در وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد: «مشتریان سلزفورس از مزایای یک اکوسیستم مشترک غنی برخوردار هستند. ما زمان زیادی را به بررسی درخواست مشتریان اختصاص دادیم و در نهایت مشخص شد بسیاری از آنها به طور ویژه به دنبال تهیه نسخه پشتیبان بومی و راهکارهایی هستند که عملکرد، سرعت و مقیاس بالا داشته باشد.»

وی ادامه داد: «آنها از پلتفرم سلزفورس چنین انتظاری را داشتند. تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات پاسخ مستقیم به این تقاضا است که به ارائه راهکارهای اضافی برای نوآوری و گسترش راهکارهای موجود در اکوسیستم ما می‌انجامد».

منبع: zdnet