سقوط 3.3 درصدی بازار جهانی سخت افزار

همکاران سیستم – مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود اعلام کرد عرضه جهانی رایانه‌های شخصی، رایانه‌های لوحی و دستگاه‌های موبایلی در سال 2019 میلادی به 2.2 میلیارد قطعه می‌رسد که این رقم نسبت به سال قبل کاهش 3.3 درصدی را نشان می‌دهد.

در این عرصه بازار جهانی تلفن‌های همراه بدترین عملکرد را به خود اختصاص داد و طبق پیش‌بینی‌های گارتنر مشخص شد بازار جهانی گوشی‌های موبایل امسال افت 3.8 درصدی را تجربه خواهد کرد. «رانجیت اتوال» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «در بازار کنونی تلفن همراه 1.7 میلیارد دستگاه گوشی عرضه شده است که که این رقم نسبت به 1.9 میلیارد دستگاه در سال 2015 میلادی کاهش قابل ملاحظه را نشان می‌دهد».

او در ادامه توضیح داد: «اگر تلفن‌های همراه نتوانند کارایی، عملکرد و تجربه جدید را ارایه دهند، کاربران آنها را به‌روزرسانی نخواهند کرد و این مسئله باعث افزایش طول عمر دستگاه‌ها خواهد شد».

روند افزایش طول عمر تلفن‌های همراه از سال 2018 میلادی آغاز شد و در سال 2019 نیز همچنان ادامه دارد. گمانه‌زنی‌های مرکز تحقیقاتی گارتنر بر این اساس است که میانگین عمر مفید گوشی‌های پرچمدار و پیشرفته برای کاربران از 2.6 سال در حال حاضر به 2.9 سال در سال 2023 میلادی افزایش میابد. گارتنر همچنین اعلام کرده است فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2019 میلادی کاهش 2.5 درصدی را تجربه می‌کند که این بزرگترین افت صورت گرفته در این بازار است.

منبع: itp

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *