سریع‌ترین حافظه سازمانی جهان ساخته شد

سریع‌ترین حافظه سازمانی جهان ساخته شد

همکاران سیستم- شرکت Seagate Technology از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات طی هفته جاری «سریع‌ترین هارد درایو جهان» را با نام Enterprise Turbo SSHD به صورت رسمی عرضه می‌کند.
به گزارش وب سایت itp، این محصول که نخستین حافظه جامد دوگانه سازمانی (SSHD) محسوب می‌شود و برای آن نام Enterprise Turbo SSHD در نظر گرفته شده است، ظرفیت بالای هارددیسک‌ها را با سرعت بالای حافظه‌های جامد فلش تلفیق کرده است.
شرکت Seagate طی بیانیه خود در این زمینه توضیح داد: «حافظه سازمانی Enterprise Turbo SSHD که بر اساس استانداردهای جدید ساخته شده است، نسبت به مدل‌های کنونی ۱۵K-RPM تا سه برابر قابلیت‌ و سرعت بیشتری را ارایه می‌دهد. این حافظه پرسرعت سازمانی در ظرفیت ۶۰۰ گیگابایت به دست کاربران می‌رسد».
در ادامه این بیانیه آمد است: «سیستم Turbo با یکپارچه‌سازی حافظه‌های جامد و فناوری‌های مغناطیسی، ظرفیت داخلی هارددیسک‌ها را افزایش می‌دهد و سرعت دسترسی به اطلاعات ذخیره شده روی آن‌ها را بیشتر می‌کند».
طی چند سال گذشته دو شرکت Seagate و IBM همکاری‌های فراوانی را برای ساخت نمونه‌های اولیه از حافظه‌های SSHD با یکدیگر انجام دادند. این حافظه‌ها پس از ساخته شدن در آزمایشگاه Seagate، روی سرورهای سازمانی IBM System X مورد آزمایش قرار گرفتند.