سرویس Zune مایکروسافت بالاخره تعطیل شد

سرویس Zune مایکروسافت بالاخره تعطیل شد

همکاران سیستم- مایکروسافت همه قابلیت‌های مورد نیاز را برای Zune عرضه کرد. ولی باید اعتراف کنیم این سرویس سال‌هاست که مرده است. شرکت مایکروسافت سرانجام به صورت رسمی اعلام کرد این سرویس برای همیشه به کار خود پایان می‌دهد.به گزارش وبسایت Mashable، اگرچه مایکروسافت تولید آخرین مدل از دستگاه‌های صوتی قابل حمل خود موسوم به Zune MP۳ را سال ۲۰۱۱ ارایه کرد، ولی تا امروز از سرویس‌ای آنلاین Zune پشتیبانی می‌شود و سرانجام گفته شد این محصول برای همیشه به کار خود پایان می‌دهد.
شرکت مایکروسافت هم‌اکنون قصد دارد مرکز توسعه فایل‌های صوتی و تصویری خود را به شرکت Gtoove Music  واگذار کند.
شرکت مایکروسافت نخستین دستگاه قابل حمل پخش موسیقی تحت برند Zune  را سال ۲۰۰۶ میلادی عرضه کرد و اگرچه این سرویس از پایه بسیار مفید و کارآمد بود، ولی مایکروسافت هرگز نتوانست به کمک آن با iPod اپل و دیگر دستگاه‌های موسیقی رقابت کند.
زمانی که مایکروسافت تصمیم گرفت بخش سخت‌افزاری Zune را در سال ۲۰۱۱ میلادی بازنشسته کند، دستگاه قابل حمل پخش موسیقی بازار خود را به گوشی‌های هوشمند واگذار کرده بود و باعث شد بازار این محصول به طول کلی تخریب شود.
با وجود فروش مرکز مذکور به شرکت Groove، مایکروسافت اعلام کرد همچنان به تولید سرویس‌های موسیقی و خدمات بارگذاری تصویری با برند Zune ادامه می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *