سرویس HealthVault مایکروسافت برای همیشه غیرفعال می‌شود

همکاران سیستم – مایکروسافت سرانجام تصمیم گرفت سرویس مدیریت داده‌های بیماران موسوم به HealthVault را برای همیشه غیرفعال کند و این اتفاق به دنبال ارسال یک پست الکترونیکی به تمامی کاربران سرویس مذکور اطلاع‌رسانی شد. بر اساس آخرین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است HealthVault در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹ برای همیشه به فعالیت خود پایان دهد و تمامی اطلاعاتی که در این سرویس ذخیره شده است پس از تاریخ مذکور حذف خواهد شد.

سرویس HealthVault یکی از آخرین گام‌های اصلی مایکروسافت در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی محسوب می‌شود. مدیران مایکروسافت به تازگی اعلام کردند که در نظر دارند به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های «مایکروسافت هلث داشبورد» و خدمات مربوط به آن در تاریخ ۳۱ می پایان دهند. اوایل سال جاری میلادی نیز گفته شده بود که مایکروسافت اپلیکیشن HealthVault Insights را نیز غیرفعال می‌کند.

خدمات HealthVault در اصل امکان ذخیره‌سازی پرونده‌ها و اطلاعات سلامت کاربران را فراهم می‌کند و بر این اساس بیماران می‌توانند اطلاعات مذکور را با متخصصان حوزه درمان به اشتراک بگذارند. شرکت مایکروسافت نسخه بتای سرویس HealthVault را سال ۲۰۰۷ میلادی روانه بازار کرد و سپس در سال ۲۰۰۹ میلادی این سرویس در دسترس عموم کاربران قرار گرفت. لازم به ذکر است تا دسامبر ۲۰۱۸ مایکروسافت در بخش docs.microsoft.com سایت اینترنتی خود تمامی اسناد و قابلیت‌های HealthVault را به‌روز کرد.

در پست الکترونیکی مایکروسافت گفته شد: «ما این ایمیل را به شما ارسال کردیم، زیرا شام به عنوان یکی از کاربران HealthVault در این سرویس ثبت‌نام کرده‌اید. ما این اطلاعیه را به شما ارایه می‌دهیم تا مطمئن شوید که سرویس مذکور در حال تغییرات مهم است و می‌بایست به آن توجه کنید».

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *