سرویس جدید SAP در خدمت پژوهشگران سازمان‌ها

سرویس جدید SAP در خدمت پژوهشگران سازمان‌ها

همکاران سیستم- شرکت SAP از سرویس جدید خود موسوم به Cloud for Analytics رونمایی کرد.
این سرویس که مبتنی بر مدل SaaS (نرم‌افزار به عنوان خدمات) است، داده‌ها را از منابعِ مختلفِ درون سازمانی و فضای ابری گردآوری کرده و در اختیار کارشناسان قرار می‌دهد.
در ماه فوریه SAP از راهکار تحلیلی خود به نام Cloud for Planning رونمایی کرده بود ولی اکنون این شرکت، سرویس مزبور را بازسازی کرده و با افزودن قابلیت‌های هوشمندی تجاری به آن، Cloud for Analytics را عرضه کرده است.
به گزارش  وبسایت ZDNet، آن طور که SAP اعلام کرده است، در سال ۲۰۱۶ «قابلیت پیش‌بینی» به این سرویس افزوده خواهد شد.
نیک اسمیت (Nic Smith) یکی از مدیران ارشد بازاریابی SAP گفت شرکت متبوع وی سرویس «Cloud For Planning» را در نمایشگاه SAP TechEd که هفته آینده در لاس وگاس برگزار می‌شود، به عموم عرضه خواهد کرد.
Cloud for Analytics در پلتفرم هانا (HANA) کار می‌کند و تمام قابلیت‌های پراکنده چندین محصول را یک جا در خود دارد، SAP امیدوار است شرکت‌‎ها به جای انتقال داده‌های‌شان به فضای ابری، به استفاده از این راهکار تحلیلی روی آورند.
SAP می‌گوید این ابزار توانسته قابلیت‌های مختلفی همچون هوشمندی تجاری، طراحی، بودجه‌بندی و الگوریتم‌های پیش‌بینی را یک جا گرد آورد، و به زودی با Google Apps for Work یکپارچه خواهد شد.
به نظر می‌رسد شرکت‌‎های فعال در حوزه رایانش ابری به اهمیت این نوع ابزارهای تحلیلگر برای کسب و کارها پی برده‌اند و بر همین اساس می کوشند با نوآوری در این زمینه، مشتریان بیشتری را جذب محصولات خود کنند.
به عنوان مثال هفته گذشته آمازون سرویس جدید خدمات وب خود موسوم به QuickSight را معرفی کرد. پیش از آن هم شرکت Salesforce تحلیگر ابری خود را راه‌اندازی کرده بود. SAP هنوز حق اشتراک استفاده از این سرویس را اعلام نکرده است.