سرویس جدید ابری گوگل برای سازگاری با NET.

شرکت گوگل مانند سایر ارایه دهندگان خدمات ابری عمومی با تاکید بر قابلیت‌های عملکرد-به‌عنوان-خدمات (FaaS) سرویس جدید Cloud Functions را ارایه کرد. این شرکت همچنین روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد که سرویس جدید از پلتفرم رایگان و چندگانه NET. Core 3.1 پشتیبانی می‌کند که این پلتفرم متن باز با سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس هم سازگار است.
سرویس ابری جدید Cloud Functions گوگل به شکلی طراحی شده است که توسعه‌دهندگان نرم افزار به کمک آن می‌توانند توابع مختلف از جمله قابلیت‌های HTTP را برای پاسخدهی به رویدادهای HTTP به کار بگیرند. آنها همچنین می‌توانند توابع مورد نظر خود را با استفاده قابلیت زمان اجرا در پلتفرم NET. Core 3.1 ارایه دهند و در این فرآیند از سیستم Functions Framework گوگل برای NET. استفاده کنند. سیستم Functions Framework در اصل یک قابلیت مبتنی بر عملکرد-به‌عنوان-سرویس محسوب می‌شود و برمبنای چارچوب‌های متن با زتوسعه یافته است.
علاوه بر این، سیستم زمان اجرا می‌تواند از پلتفرم برنامه نویسی Visual Basic و #C نیز پشتیبانی کند و با اجرای کد روی سیستم رایانش ابری Cloud Platform، توسعه دهندگان نرم افزار می‌توانند سیستم Cloud Functions را در NET. Core مورد استفاده قرار دهند و به صورت خودکار آن را در مقیاس وسیع به کار گیرند.

منبع: infoq