سرویس جدید آی‌بی‌ام برای ارتقا امنیت ابری سازمان‌ها

شرکت آی‌بی‌آم یک راهکار جدید موسوم به Secure Access Service Edge ارائه کرد که به شکل مخفف با نام SASE شناخته می‌شود و برای ارتقاء امنیت سازمانی و محیط‌های کاری طراحی شده است.

این شرکت بزرگ فناوری روز گذشته اعلام کرد که سرویس SASE بخشی از خدمات گسترده امنیتی Security Services آی‌بی‌ام است که به دنبال همکاری با شرکت امنیتی Zscaler توسعه یافته است.

این راهکار برای کمک به سرعت بخشیدن به فرآیند سازگاری سازمان‌ها با خدمات امنیتی مبتنی بر فضای ابری ارائه شده و در نزدیک‌ترین حالت ممکن به کاربران و دستگاه‌های الکترونیکی، دسترسی به منابع سازمانی را فراهم می‌کند. سرویس مذکور همچنین دسترسی بدون اعتماد شبکه (ZTNA) را نیز برای سازمان‌ها فراهم می‌آورد.

سرویس جدید SASE آی‌بی‌ام تمامی پروتکل‌های استراتژی مربوط به امنیت سازمانی، نقشه رویکردهای SASE، معماری شبکه مدرن و قابلیت‌های امنیتی Zscaler از جمله ایجاد فرآیندها و سیاست‌های مخصوص مدیریت SASE و همچنین پشتیبانی از خدمات امنیتی تحت مدیریت آی‌بی‌ام را شامل می‌شود.

شرکت آی‌بی‌ام همچنین توضیح داد خدمات امنیتی SASE از نیروی کار ترکیبی، سیستم‌های دسترسی شخص ثالث، ادغام و ارتقا شبکه برای تسهیل فرآیندهای کاری دستگا‌ه‌های ابری، توسعه خدمات 5G، و اینترنت اشیا (IoT) نیز پشتیبانی می‌کند.

منبع: zdnet