ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

سرویس جادویی گوگل برای بالا بردن سرعت وبگردی با موبایل

سرویس جادویی گوگل برای بالا بردن سرعت وبگردی با موبایل

همکاران سیستم – گزارش‌ها و آمار تحلیلی نشان می‌دهد تعداد آن دسته از کاربرانی که با استفاده از ابزار همراه – اعم از تلفن همراه، فبلت، تبلت و غیره – وبگردی می‌کنند، از تعداد کاربران رایانه‌های رومیزی پیشی گرفته است. این خبر در عین سادگی، جوش و خروشی در فضای وب به راه انداخته است. اخیراً نیز وبسایت Ad Age گزارش داده که گوگل سرویس AMP خود را برای تسریع تبلیغات بر ابزار همراه عرضه نموده است.

AMP مخفف Accelerated Mobile Page بوده و راهکاری برای سرعت بخشیدن به فرایند لود شدن صفحات در موبایل است.  بنا به گفته گوگل، AMP باعث می‌شود سرعت لود شدن صفحات همراه استاندارد، ۸۵ درصد افزایش یابد. این رقم، بسیار قابل ملاحظه و چشمگیر است.

ناشران و کسب و کارهایی که به دنبال عرضه محتوا و تبلیغات خود بر بستر ابزار همراه هستند، مشتاقانه منتظر تست کردن AMP هستند. واشنگتن پست، وال استریت ژورنال و BuzzFeed جزو سایت‌هایی هستند که از هفته آینده به AMP مجهز خواهد شد.

هر چند گوگل زمان عرضه نهایی این فناوری را اعلام نکرده است ولی طبق برنامه قرار است از هفته آینده، سایت‌های مجهز به AMP در صفحه جواب‌های جستجوی گوگل به نمایش درآیند.

گوگل با اشاره به این که AMP تاثیری بر رتبه‌بندی سایت‌ها ندارد، خاطرنشان کرده که در شرایط مساوی، کاربران به سایت‌های سریع بیش از سایت‌های کُند علاقه نشان می‌دهند.

برخی معتقدند AMP واکنشی به قابلیت Instant Articles فیس‌بوک است. فیس‌بوک چندی پیش اعلام کرده بود Instant Articles را در اختیار تمام کاربران این شبکه قرار می‌دهد. Instant Articles قابلیتی است که باعث می‌شود مقاله‌ها با سرعت بیشتری بارگذاری شوند. یاداور می‌شود AMP متن‌باز بوده و هر فردی قادر به استفاده از آن است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *