سرویس ابری OneDrive مایکروسافت به‌روز شد

همکاران سیستم- اگرچه سرویس پردازش ابری OneDrive مایکروسافت طی چند هفته اخیر با مشکلاتی مواجه شده است، ولی این شرکت بزرگ نرم‌افزاری هم‌اکنون قابلیت‌های جدید را به نسخه اندرویدی اپلیکیشن مربوط به آن اضافه کرد.
هم‌اکنون نسخه ۵.۲ اپلیکیشن موبایلی OneDrive مخصوص دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم عامل اندروید روی فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل قرار گرفته است. این نسخه به گونه‌ای طراحی شده است که آخرین نسخه از سیستم عامل موبایلی اندروید موسوم به Oreo را نیز مورد پشتیبانی قرار می‌دهد.
نسخه جدید اپلیکیشن OneDrive برای سیستم عامل اندروید به طور کامل بخش Notification Channels را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد و این بخش به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند کنترل کامل تمامی پیام‌ها و اطلاعیه‌های دریافتی را در دست بگیرند.

به گزارش وب‌ساییت phonearena؛ زمانی که اپلیکیشن OneDrive را روی دستگاه موبایلی خود به‌روز می‌کنید، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید در سطوح مختلف بخش تنظیمات اندروید را تغییر دهید. برخی تغییرات و گزینه‌هایی که در این زمینه ارایه شده و مزایایی که به واسطه آن در اختیار شما قرار می‌گیرد به قرار زیر اعلام شده است:

Urgent: صدای هشدار دهنده و تصویر مربوطه روی نمایشگر
High: فقط صدای هشدار دهنده
Medium: بدون صدا
Low: بدون هرگونه سیستم هشدار دهنده صوتی یا تصویری
Sound: تنظیم هرگونه پشتیبانی صوتی به عنوان صدای مربوط به کانال اطلاع‌رسانی
Lights: چراغ سخت‌افزاری مربوط به اطلاع‌رسانی
Vibration: اطلاع‌رسانی از طریق لرزیدن دستگاه
Lock Screen Behavior: انتخاب یک نوع سیستم اطلاع‌رسانی روی صفحه قفل شده نمایشگر گوشی
Override Do Not Disturb: انتخاب یک نوع سیستم اطلاع‌رسانی متناسب با بخش جلوگیری از مزاحمت کاربر در زمان‌های تعیین شده

بدیهی است گزینه‌های جدید اجرا شده توسط مایکروسافت تنها برای آن دسته از کاربرانی اعمال می‌شود که روی دستگاه موبایلی خود از نسخه Oreo سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند.